| Clauditapisicuta a întrebat:

cand eram mica canalul meu preferat de desene animate era Minimax. Intr-o zi nu mai tin minte cand am vazut un film care se numea "Promisiunea Regala" pe minimax dar nu era trecut de 7 (ora). Cand am cautat filmul nu l-am gasit. Va rog daca gasiti sa imi dati un link unde l-as putea sa-l vad si eu va rog! Multumesc!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Ai citit sau auzit gresit nu exista happy Cel putin eu nu am gasit.

| Clauditapisicuta explică:

Poate nu asa se numeste eu stiu ca era vorba despre un imparat vaduv care avea un fiu. Imparatul era foarte bun prieten cu imparatul din regatul vecin. E cand acesta a murit Regele i-a promis prietenului sau ca va avea grija de fiica lui. Acesta a dus-o in regatul sau unde vroia sa o marite pe fata cu fiul lui ( sau acestia eru logoditi). Baiatul parca trebuia sa plece intr-o misiune sau ceva de genul asta si ii trebuia un slujitor e si aici nu stiu cum se intampla ca o fata se deghizeaza in baiat si devine ajutorul lui. Si cand acesta o descopera se indragosteste de ea. Iar in final printul se casatoreste cu fata simpla si tatal sau cu printesa. Atat mai tin eu minte din film. Dar stiu sigur ca l-am vazut pe minimax.