| PaulicaPaula a întrebat:

Ce stiti despre sezonul 2 din AHS(American Horror Story)! Vor si tot aceleasi personaje sau vor fi altele? Despre Evan Peters ce stiti? Va juca rolul lui Tate Langdon si in sezonul 2? Si sezonul 2 se v-a juca tot in casa bantuita (sau ce o fi ea)? Merci!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Creatorul serialului, Ryan Murphy, a dat câteva detalii despre sezonul următor:
Cel de-al doilea sezon se va învârti în jurul personajului lui Jessica Lange, Constance Langdon. S-a confirmat că personajul ei este o călugăriță numită Sora Jude, care administrază o instituție de boli mentale.
Zachary Quinto, care a avut un rol minor ca Chad în sezonul anterior, va fi unui dintre personajele principale în cel de-al doilea.
La festivalul „ William S. Paley Television" s-a confirmat că Evan Peters, Sarah Paulson și Lily Rabe se vor întoarce în roluri nespecificate.
De asemenea, s-a raportat că solistul trupei Maroon 5, Adam Levine, este în negocieri pentru a apărea în al doilea sezon. Se presupune că va juca „un personaj contemporan și o jumătate de cuplu cunoscut doar ca «The Lovers»". Jenna Dewan va fi soția sa.
Mai multe detalii: http://en.wikipedia.org/wiki/American_Horror_Story#Season_2
Numai bine!

1 răspuns:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Chiar daca actorii vor aparea in continuare, probabil vor avea roluri diferite.Sezonul doi va avea loc in anii 50 sau 60(nu mai tin mintetongue) si actiunea se va petrece intr-un "spital de nebuni".