| anonim_4396 a întrebat:

Harry Potter sau Twilight? Argumenta-ti

Răspuns Câştigător
| cucaracia a răspuns:

Maaaamma.a. mai intrebi? clar ca harry potter.

4 răspunsuri:
| Summer5505 a răspuns:

Twilight
cred ca e mai captivant
nu am reusit sa vad nici un film Harry Potter pana la capat pentru ca muream de plictiseala

| wolder a răspuns:

Twilight fiindca este mai interesant!
si frumos...nu se compara cu harry potter.scz pentru poza talaughing

| Waffle_6155 a răspuns:

Harry Potter. E mult mai frumos, twilight e doar un alt film despre dragoste si despre vampiri. Am citit fiecare serie si am vazut toate filmele. Twilight te plictiseste la un moment dat, o fata depresiva care fuge cu vampiri. HP e mai interesant, te solicita mai mult si te lasa mereu cu gura cascata. are de toate. actiune, drama, umor... twilight e doar un alt film de industrie si genul de carte pe care o iei in aeroport sa nu te plictisesti pe parcursul calatoriei.

| LoryIsNotFunny a răspuns:

Harry Potter clar! Twilight e plictisitor la un moment dat...

Toti au luat-o cu twilight -
oameni buni, ganditi-va putin! ce mesaj transmite twilight? ummm - nimic! tot ce spune este ca bella nu mai poate dupa edward si edward nu mai poate dupa bella, si nimic altceva-
iar gandurile cele mai profunde ale bellei sunt 'te iubesc, edward'
de asemenea, daca vreau sa-mi tin cititorii in suspans nu scriu pe coperta 'de trei lucruri eram sigura... 1. PRIMUL, EDWARD ERA VAMPIR' si pana la urma, ce te invata povestea asta? ca e misto sa ai un iubit mai invarsta decat tine cu 90 de ani? sa te arunci de pe o stanca inalta in mare pentru ca te-a lasat unu'? ca vampirii stralucesc ca zanele?-
bun, am inteles... edward si bella se iubeau asa de tare... dar niciodata nu specifica de ce --- decat se repeta de vreo 4-5 ori in carte ca edward avea pieptul tare si perfect si, in fiecare capitol, ca vrea sangele bellei --- deci probabil ca asta e ---
acum sa o luam pe partea cealalta? care este morala romanului Harry Potter? numai prin munca grea vei obtine ceva; iubirea e mult mai importanta decat moartea. in fiecare propozitie este ceva neasteptat, nu ca in twilight, unde totul e previzibil (bella e rapita sau se raneste singura si edward o salveaza, facand povestea o imensitate plictisitoare) iar personajele, dupa parerea mea, sunt mult mai bine planuite si par mai reale in Harry Potter. fiecare actiune, oricat de neinsemnata ar fi ea, este planuita pana la ultimul detaliu minuscul si nimic nu e la intamplare de asemenea, in harry potter, j.ca. rowling a inventat, nu numai cateva personaje, ci o intreaga comunitate de vrajitori, care au propriile legi si chiar si un minister intreg, scoli si propriul sport. este o poveste despre prietenie, dragoste si ajutor reciproc, iar rowling te face, la un moment dat, de ex. cand moare un personaj, sa plangi ca un bebelus, iar 2 minute mai tarziu, sa razi in hohote din cauza unei tampenii pe care au facut-o gemenii wasley---
asa ca, am o intrebare: anainte sa raspundeti TWILIGHT! ati analizat situatia? ||
Twilight is a Fand || Harry Potter is a Lifestyle
xoxo 1090739 words, 3363 pages, 199 chapters, 17 hours and 14 minutes, 8 movies, 7 books, 1 story. LONG LIFE QUEEN ROWLING felicitari pentru ca mi-ai facut copilaria mai interesanta happy xoxo

P.S. Roses are red, Violets are blue, Insult Harry Potter and we'll Crucio you happy have a nice day XoXo