| cataynna a întrebat:

Buna!
Inca o intrebare despre un film, sunt filme bune pe care le-am vazut mai demult si acum as vrea sa le revad insa la unele nu imi mai amintesc numele. Deci, filmul acesta isi are actiunea in vremea holocaustului. Este o familie (mama cu 2 copii, un baietel si o fata mai mare). Aceasta familie sunt luati si dusi intr-un lagar, fata stiu ca se indragosteste de un baiat din masina care ii transporta spre lagar. La un moment dat aceasta familie este dusa intr-un loc unde este zapada si e frig, mama celor doi copii se imbolnaveste grav si gred ca pana la urma moare, nu mai stiu sigur. Cam atat imi amintesc...
Ofer funda

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi daca e Sophie's Choice
http://en.wikipedia.org/wiki/Sophie%27s_Choice_(film)

| cataynna explică:

Inca ceva. Pe la finalul filmului, ofiterul, sau ce o fi el, care sta cu ei in lagar se sinucide.