| Codruta1 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste idei de filme (sau seriale) mai noi cu vampiri, vrajitori (supranatural)? Dar sa nu fie the secret circle, the originals, twilight, teen wolf, etc. Ideea este ca pe cele mai vechi le-am cam vazut.

Răspuns Câştigător
| DeliNes a răspuns:

The chilling adventures of Sabrina este despre vrajitori, are doar un sezon (al doilea ar trebi sa iasa peste putin) si e chiar dragut ca serial. Daca nu tot din genul "supranatural" mai e Outlander, Sense8 si Stranger things, si inca unul care se cheama Westworld dar e mai mult sci-fi decat supranatural. Un film misto despre vampiri pe care l-am vazut recent a fost "Only lovers survive"

4 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Van Helsing (serialul, nu filmul)
The Outpost (iar, serialul, nu filmul)

| kimby a răspuns:

Buna! Tocmai am vazut un articol cu o lista de seriale cu vampiri si erau foarte multe, 19 seriale sunt pe lista. Asta e articolul, sper ca iti va fi de folos :) eu am vazut cateva dintre seriale si confirm ca sunt super http://trendygirl.ro/distractie/cele-mai-bune-seriale-cu-vampiri/109

| dumitruanca a răspuns:

Am vazut ca a scris cineva Outlander dar nu este la ceea ce te astepti este serialul meu preferat dar singurul lucru supernatural este calatoria in timp a unei fete care incearca sa ajunga la sotul ei inapoi in timpul ei dar se indragosteste de alt cineva e mai mult de dragoste dar il ador, dar gen supernatural :Lucifer este despre diavol care isi ia o vacanta se indragosteste de o detectiva devine si el detectiv si rezolva cazuri apar ingeri,demoni si altele nu vreau sa iti dau spoilere,Daca ai vazut the original trebuie sa vezi si the vampire diares si legacies pentru ca au legatura au personaje comune adica Hope este si in Legacies iar in Legacies se spune despre niste persoane din the vampire diares si in tvd despre cei din originals si apare Klaus, asa mai este Game of thrones cu dragoni, morti, oameni care invie, oameni care nu iau foc, uriasi dar e cel mai tare, Cartea pierduta a vrajitoarelor dar sa o cauti numele in engleza ca nu prea gaseseti subtitrare cu numele in romana, Chilling aventures of Sabrina

| GentlemanRider a răspuns:

Helloo big grin Da stiu eubig grin Casa Winchester! este facut dupa o poveste reala! Vizionare placuta!