| papusica987 a întrebat:

spuneti-mi si mie niste filme frumoase drama/dragoste.
sa fie superbe (la fel de bune ca :shutter island, inception, p.s i love you)
multumesc!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

The Time Traveler's Wife;
Jane Eyre (2011);
Gia (1998).

2 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Crash
My sister's keeper
The reader
Schindler's list
If Only
Never let me go
La vita e bella
Mr Nobody
Romeo+Julliet
Lost in translation
Brothers
The English Patient

| Euletitia a răspuns:

Buna! Uite un film bun pe care l-am vazut acum vreo 2 luni la cinema si care am inteles ca este si pe net: "Juramantul". E un film autentic, preluat dupa un caz din realitate, bine jucat si cu un subiect inedit. Ti-as mai recomanda filmul "Pe aripile vantului", e ecranizarea fidela a celebrului roman si a luat vreo 8 premii Oscar. L-am vazut de mai multe ori si e superb. Alte filme bune ar fi: "A walk ti remember", "Love me if you dare", "Caietul".