| ღ♥ღuLyღ♥ღ a întrebat:

Buna TPU:X Ma cam plictisesc si m-am gandit la niste intrebari referitoare la seriale. Voi ce seriale mai urmariti (ma refer pe net)? Ce alegeti intre The vampire diaries, Gossip Girl si 90210 si argumentati raspunsul? Ma intereseaza mai mult parerile voastre, nu vrea sa va ganditi ce imi place mie numai pentru o fundita. Fundita o sa o dau raspunsului care ma impresioneaza cel mai mult.:X

Răspuns Câştigător
| cinnamon a răspuns:

Pai eu aleg gossip girl. Adica am citit si cartile si parca e mai glam asa, mai pe placul meu. Actorii arata mai bine, personajele au personalitate si plotul se schimba cam tot timpu deci e imprevizibil si cam greu sa-ti dai seama cine cu cine ramane sau ce o sa se intample. Nici daca ai citit cartile nu iti dai seama pentru ca au schimbat un pic cam mult actiunea. Personajele sunt exact ca in carte, in afara de Jenny care nu e de fapt slabanoaga, scunda si blonda si Chuck care se imbraca cam gay si are tot timpu o maimuta cu el (nu stiu daca chuck o sa se schimbe in carti, nu le-am citit numai pe cele in ro si nu au aparut toate). Oricum o duc destul de bine dar la Leighton Meester i se termina contractul in doi ani (deci nu o sa mai fie Blair sau se termina serialul? :-s ). Imi place gossip girl pentru ca sunt fascinata de New York si clasa asta sociala de rang inaalt laughing

Pe langa GG ma mai uit la Grey's Anatomy (care e preferatul meu), la How I Met Your Mother, Weeds, Dexter, Californication, Skins, Desperate Housewives si m-am uitat un pic la Doctor House. Apoi care mi-au mai placut si s-au terminat: The Tudors, Flash Forward, Six Feet Under, Bewitched si Scrubs
Stiu, sunt show freak big grin anyway ti le recomand pe toate

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

The vampire diaries love struck love struck love struck
il ador pe ian, pe nina si pe stafan love struck
serialul e superb, am cumparata si acsrile, dar tot serialul parca e mai frumos happy

| Mihaela a răspuns:

Ce coincidenta, sunt singurele seriale pe care le-am vazut.laughing Pai, 90210 nu am vazut pana acum decat doua episoade, azi.:d Si restul le-am vazut toate. Aleg Gossip Girl, pentru ca sunt innebunita dupa Blair si Chuck, si pur si simplu mi se pare totul perfect, faptul ca nu sti ce se intampla in episodul urmator, cine o sa fie cu cine, cine se desparte de cine, ce afla cine stie cine, si tot felul de chestii care ma tin in suspans. Uite, vreau sa te intreb si eu ceva, ca tot veni vorba de 90210 si Gossip Girl, nu ti se pare ca mama lui Blair, din GG, seamana cu bunica lui Annie din 90210? Astept raspuns! Sper ca te-am ajutat!
Pa-pa, sarbatori fericite!:*

| ღ♥ღuLyღ♥ღ explică:

@ALEXme, iti respect parerea, desi mie nu mi se pare ca GG ar fi plictisitor deoarece, cum au spus si ceilalti, nu sti niciodata cine cu cine va ramane.
@MissBloodieMelancholieMarrie, nu am remarcat niciodata cat de mult seamana cele 2, dar ai dreptate, acum ca stau sa ma gandesc.
@InoTkd95, am vazut si eu Friends pe ProTV Cinema, cateva episoade, este foarte amuzant.
@Bella Bambina, cred ca tu nu ai ajuns la sezonul 4 la GG pentru ca Geogina dispare pe parcurs, desi mai are cateva apariti. Si ai dreptate despre Nate, este superb:X
@cinnamon, OMG, la cate seriale te uiti, eu debia daca am timp sa ma uit la aceste 3, desi acum au intrat in vacanta. Nu am citit cartiile, dar pobabil cand o sa termin cu clasa a8a, o sa ma apuc si eu de citit ori GG ori Twilight. Ca si tine sunt si eu atrasa de starea lor sociala de un rang foarte inalt.
Va pup pe toti si va multumesc pentru raspunsuri:* Sarbatori fericite!

| ღ♥ღuLyღ♥ღ explică:

@cinnamon, acum am intelesbig grin Multumesc>big grin

| ALEXme_4367 a răspuns:

Parerea mea este The vampire diaries deoarece e in mijlocul actiuni, acum ne tine in suspans. Gossip girl e deja afumat, invartit pe toate partile, boring. 90210 si el era destul de previzibil doar faza cu tedy ca e gay m-a lasat masca.

| cinnamon a răspuns:

Nu m-am uitat la toate deodata tongue le-am luat pe rand. Cu unele sunt la zi si cum apare episod nou ma uit, dar nu apar deodata.
Sarbatori fericite si tie! happy

| Elena_9796 a răspuns:

Nu stiu ce a aleg intre TVD si GG.
la 90210 nu ma uit dar am auzit ca e fainhappy
eram inebunita dupa TVD dar de cand nu il mai da asa de des am cam inceput sa nu ma mai interesez si nu prea ma mai pasioneaza, dar totusi astept episoadele:X si inca mai am postere peste tot in camera cu eihee hee pacat totusi ca nu le mai da asa des.sigh si ca serial, este plin de suspans si te lasa salivand la fiecare sfarsit de episodhee hee
acum ma uit la GG si e foarte fain.este foarte imprevizibil, niciodata nu stii ce se va intampla si in fiecare episod apar lucruri noi, la care nici nu te asteptai.nici un lucru cat de marunt ce apare in vreo conversatie din personaje nu ramane nebagat in seamahee hee
cu toate ca ador tvd, cred ca ma inclin spre gossip girlhappy
si personajele mele preferate sunt chuck[e asa bad gay devil], serena, georgina[e foarte draguta, cu toate ca e reahee hee], vanessa si blair[uneori, cand e mai bunahee hee]love struck si nate e o frumusete de boyyy=p~laughing

sarbatori fericitee>big grin

| InoTkd95 a răspuns:

Sincer singurul serial la care ma uit cu placere este Friends. Imi plac foarte mult personajele, este un serial de comedie si te relaxeaza in acelasi timp. O seara frumoasa!