| DJohnny a întrebat:

Cand descarc o subtitrare mi-o descarca arhivata in WinRAR, cum o pun in film? Folosesc VLC

Răspuns Câştigător
| yonutz04 a răspuns:

Salut,iti recomand in primul rand BsPlayer(pentru a viziona filmul), apoi cu arhiva: dai clik dreapta pe arhiva, extract here sau to XXXX( xxx fiind numele subtitrarii) apoi dai play la filmul pe care il ai, tii clik stanga pe fisierul.srt sau.sub (ma refer la sutitrarea in sine, care ai cazut se aseamana cu un document worpad)si o tragi peste film! simplu si usor! uite ti-am facut si un clip, sper sa iti ajute! Ps pentru dezarhivare ai nevoie de Winrar! il poti gasi pe google! http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cnHonaiYwRU

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezarhivezi subtitrarea, pornesti filmul apoi faci clic pe videhirosubtitles track->open file si cauti subtitrarea dezarhivata.
Sper sa-ti fi fost de ajutor. Bafta.

| AlissonPadalecki a răspuns:

Dai click dreapta pe arhiva -> Extract here -> deschizi filmul -> iei cu click-ul extractul si-l pui pe film.Mai simplu de atat nu exista.

| Frewwd a răspuns:

O dezarhivezi si o tragi in film.

| Clau95200 a răspuns:

Pai depinde de format, unele formate se pot deschide automat, adica in ce sens : ai vlc-ul cu filmu' da? bun, subtitrarea se poate deschide in acelasi timp cu vlc.
Daca nu incearca sa cauti pe yt, poate voi upgrada eu acest comment cu un link de tutorial yt, cum sa bagi subtitrare, cel mai sigur in cateva minute v-a aparea si link-ul!