| Stefan_Florescu_1991 a întrebat:

Caut o emisiune ce a rulat la Discovery acum vreo 4 ani si parca a disparut de pe fata pamantului. Nu imi amintesc titlul.
Un tip ne povestea ce sa facem in cazul diferitor dezastre pentru a ne mari sansele de supravietuire. Nu era Bear Grylls. As vrea sa stiu cum se numea emisiunea.
Primele episoade care le-am vazut atunci imi amintesc ca erau despre: Ce sa faci in caz de bomba atomica [privit din doua ipostaze. de la 1500 de metri si la 5000 de metri de locul exploziei]. Mai era un episod despre cutremure in care era el intr-o masina si un stalp de inalta tensiune a cazut peste masina. Asa ca a folosit presul de cauciuc ca sa iasa din ea.
Un alt episod era despre rapire unde iar ne invata din doua ipostaze cum sa iti maresti sansele de reusita.
Iar ultimul care mi-l amintesc era despre un incendiu intr-o cladire de birouri inalta cand ne invata sa nu folosim in niciun caz liftul cand e incendiu.

Emisiunea a disparut brusc de pe fata pamantului si daca mi-as aminti numele poate as putea gasi unele episoade. Era foarte tare.
Va rog sa ma ajutati daca stiti numele ei. O zi buna

3 răspunsuri:
| 187VLAD a răspuns:

Cred ca e spui de Worst-Case Scenario cu Bear Grylls

| thr93 a răspuns:

Era chiar cu Bear Grylls. Tehnici de supravietuire urbana, sau ceva de genu

| Stoicanoiu_Razvan_1989 a răspuns:

Supraviețuitori dezastrelor