| At3 a întrebat:

Ce anime'uri preferati si de ce?

Răspuns Câştigător
| mihaelabr a răspuns:

Pai...anime-ul meu drag este Naruto /Naruto Shippuuden dar in general imi plac cele cu vampiri si comediile/dramele romantice.
De ex. : Nana
Bokura ga ita
peach girl
vampire knight
vampire knight guilty
Death Note
Lovely Complex
Yu Yu Hakusho
Blood +
Full Metal Panic
Kaleido Star
Acum am inceput sa ma uit la Rosario Vampire si doar ce am terminat Winter Sonata love struck:X ( este si serial dar eu nu l-am gasit sad)

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu prea ma uit.mai nou nici nu prind animax, dar ma uit la death note!
...imi plac animeurile psihologice ca sa zic asa

| Hikari a răspuns:

Mie imi place la nebunie : Naruto, Naruto Shippuden, Nana, Death Note, Inuyasha, etc, daca vrei sa vorbim mai mult despre anime, uite ID meu : saby_19998@yahoo.com

| izabelageorgiana a răspuns:

Mie una imi place Naruto deoarece arata ca nu conteaza ce spun altii despre tine si daca ai incredere in fortele proprii si nu te dai batut, visele se pot implinii.De asemenea imi place ideea de a nu renunta la un prieten si a incerca sa-l aduci pe calea cea buna oricat de mult ar fi deviat de la ea.

| Artemis94 a răspuns:

Fairy Tail-il ador pentru ca acolo gasesti prieteni adevarati si magie cat doresti dar va recomand sa mai asteptat sa mai apara episoade pentru ca e anime cu sute de episoade
Naruto-pentru ca are de toate scene de comedie, drama, actiune tot ce vrei
InuYasha-il ador mai ales cand se cearta cu Kagome prietena lui dar in final sfarsesc ca si un cuplu happy
Kaichou wa Maid-sama-pentru ca sunt genul care traieste animeul urmarit si intr-un fel sau altu am simtit dragostea lor

| spinake a răspuns:

Naruto = storyline bun chiar daca baga filtere
One piece= a inceput sa devina interesant in ultima vreme, dar cred ca vor lua o pauza
Bleach= storyline, la fel au inceput sa bage filtere, comedie, actiune tot ce vrei happy
Fairy Tail - unul din preferatele mele, storyline, actiune, comedie merita vazut!
Toriko e facut parca de acelasi om care produce one piece, e interesant este vorba de mancare Gourmet World merita
Ao no Exorcist - storyline foarte captivant, in mare parte personajul principal este fiul diavolului, iar el se decida sa devina preot/paladin pentru a lupta impotriva lui
Beelzeebub - comedie foarte buna, actiune, storyline captivant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie unul imi placeau cele romantice dar mi-am dat seama ca nu sunt bune, din cauza ca mi-au dat dependenta, imi dadeau niste sentimente artificiale ca sa zic asa, traiam in vis cu animeurile, asa ca m-am lasat fiindca pierdeam timpu degeaba, stateam noptile pana tarziu ca sa ma uit... parerea mea lasa-te big grin

| sefwefhiff a răspuns:

Inuyasha pentru ca imi plac!

| UnisonRaid a răspuns:

Eu iubesc Naruto si naruto Shippuden, deoarece au aventura si actiune, comedie si drama... Iubesc anime-urile cu lupta! Asta e genul meu.Te las,
Ja Na!

| FreeTime a răspuns:

Primul meu anime a fost Sailor Moon...mi-a placut la nebunie si l-am vazut online... apoi NarutoXNaruto Shippuden cele mai tari animeuri realizate vreodaata(parerea mea)dar am mai vizionat i Death Note, Nana astea mi-au placut cel mai multwinking