| Crisyy a întrebat:

Ce inseamna "Tonight at 8/7c"?

4 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Sunt doar doua din cele 4 fusuri orare americane. Si cand intr-o reclama vezi asa ceva, inseamna ca emisiunea/filmul respectiv va fi difuzata "Diseara la 8, ora de pe coasta de est, respectiv ora 7 in America centrala

| MytyKoste a răspuns:

In Sua exista 4 fusuri orare... Eastern, Mountain, Central si Pacific
"C" e de la central time zone care e GMT-6 sau ora Romaniei-8ore.
"8" e de la eastern time zone---central+1 ora.Asta inseamna ora 11Am(dimineata) ora Romanieihappy

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Tonight inseamna diseara
si 8/7c inseamna 8 o'clock eastern time, 7 o'clock central time

| seby121_5643 a răspuns:

TONIGHT: Watch the Teen Choice Awards at 8/7c on FOX!