| Ana1687 a întrebat:

Ce ziceti despre serialul Game Of Thrones?
Vad ca toata lumea îl ridica in slavi si voiam sa vad daca merita sa ma apuc de el

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

E un serial ok, după cum știi serialul reprezintă acțiunea din cărți. Eu prima data am citit cărțile, iar apoi am văzut serialul. Primul sezon este exact ca și prima carte "Urzeala tronurilor", iar din sezonul 2 nu se mai respecta acțiunea exact ca în cărți. Am fost entuziasmat de serial deoarece am asociat foarte bine acțiunea din carte cu cea din serial, tu probabil nu vei intra la fel de repede in acțiune și nu vei cunoaște personajele daca nu ai citit cărțile, dar pe total serialul e de nota 7/10 comparativ cu cărțile, uneori acțiunea din serial e trasa de par... Dacă îți plac filmele de aventură medievala cu regi și cavaleri îți recomand să te uiți, nu trebuie să te uiți la un lucru deoarece s-a uitat multa lume. În serial sunt multe scene de sex, unele dezgustătoare comparativ cu cartea, decizia ta. Apropo, are 7 sezoane, fiecare episod tine in jur de 55', iar ultimul sezon are 7 episoade.

3 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

E un serial bun. La inceput nu pare cine stie ce, apoi te capteaza. Tot un serial de genul, pe care il recomand e The Borgias.

| RobertMoon a răspuns:

Am uitat să menționez că nu îl recomand decât celor +17, are scene violente, unele sadice, plus scene dezgustătoare de sex. Eu am 23 de ani.

| teo530 a răspuns:

Si eu eram sceptic in legatura cu serialul asta pana acum o luna cand o prietena m-a facut sa vad un episod si m-a convins sa il vad candva