| anonim_4396 a întrebat:

Ceva seriale istorice? happy

Răspuns Câştigător
| Crisperla a răspuns:

Da Vinci's demons ( este povestea nespusa a lui Da Vinci)

DeMedici family ( este vorba despre familia care era la putere in florenta)

Marco Polo

Vikingii ( derularea actiunilor este inspirata din realitate)

Spartacus

Cam astea-s cele pe care le-am urmarit eu. Enjoy it!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rome.

| faramatania a răspuns:

War & Peace,The Crown,The Halcyon,Reign,Outlander,Victoria,The Pillars Of The Earth (mini-serie),Camelot,The Musketeers, The Last Kingdom, Merlin, Rome, Vikings

| Sn4k3 a răspuns:

Spartacus

| JackR a răspuns:

Pe langa cele de mai sus:

- The Last Kingdom (in anii urmatorii actiunii din Vikings, cu personaje comune, dar fara legatura cu scenariul din Vikings)

- Knightfall (ultimii ani de suprematie militara si finaciara a templierilor, in jurul anului 1300, inainte de "Vinerea neagra")

| Afroditlove a răspuns:

Reign, Victoria si The Tudors
Sper ca te-am ajutat! tongue

| adytzu988 a răspuns:

Nu