| FeelsLIKEmusique a întrebat:

Cine a vazut filmul "10 Things I Hate About You"? despre ce e vorba?

Răspuns Câştigător
| Nicolelenaa a răspuns:

Bună! happy

Filmul este varianta moderna a temei shakespeariene din "Imblanzirea scorpiei".

Doua surori adolescente trebuie, pentru ca asa e regula in familie, sa-si gaseasca amandoua deodata cate un iubit. Dar cum una dintre ele se descurca mai greu, cealalta va trebui sa o ajute...

Bianca si Kat Stratford sunt doua surori aflate la varsta adolescentei. Aceasta este singura asemanare dintre ele caci, in vreme ce Bianca este frumoasa, foarte indragita de prieteni si tare doritoare sa-si gaseasca un iubit, Kat este o adevarata scorpie, a carei singura dorinta pare a fi descurajarea oricarui baiat care ar incerca sa se apropie de ea. Iar regulile stricte din familie le incurca teribil, caci Bianca nu are voie sa aiba un prieten cata vreme Kat nu si-a gasit si ea unul.

Problemele Biancai par insa sa se apropie de sfarsit cand Joey, unul dintre admiratorii ei, se hotaraste sa gaseasca o solutie. La sugestia unui prieten, il mituieste pe Patrick Verona, personajul misterios si "intelept" al liceului, pentru a o cuceri pe Kat.

Un tip deloc incantat de compania zgomotoasa a colegilor de liceu, Patrick se simte atras de Kat, care pare sa-i fie o partenera potrivita, si isi ia rolul in serios. Astfel, le da o mana de ajutor si Biancai si lui Cameron, rabdatorul ei iubit. Insa imblanzirea scorpiei nu este un lucru simplu...

6 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Eu l-am vazut. E cu doua surori, Bianca si Kat. Bianca vrea o intalnire si o va primi cand si Kat va merge la una ( restrictie din partea tatalui). Povestea e putin mai complexa de atat, e foarte dragut filmul. In plus, e cu Heath Ledger, renumitul actor care din pacate a decedat.

| Ronnix a răspuns:

Nu e un film, ci un serial si descrierea acestuia ar fi urmatoarea :
"Surorile Stratford Kat (Lindsey Shaw) si Bianca (Meaghan Jette Martin) tocmai s-au mutat din Ohio in California. Imediat ce acestea incep cursurile la noua lor scoala au obiective foarte diferite: una dintre surori vrea sa iasa in evidenta iar cealata vrea doar sa se integreze. Kat este inteligenta, cu o vointa puternica care vrea sa scape cat mai repede posibil de liceu. Bianca este sociabila al carei principiu in viata este sa devina populara."
O zi buna! happy

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Bianca Stratford este o adolescenta care nu a avut nici o intalnire pentru ca parintii ei au o mica regula. Ea nu are voie sa se intalneasca cu nici un baiat pana cand sora ei mai mare nu isi face un prieten. Problema este ca sora ei mai mare, pe nume Kat, nu vrea sa aiba de-a face cu baieti si este introvertita, cu toate ca este inteligenta si arata bine. Bianca si baiatul pe care a pus ochii incearca sa ii aranjeze lui Kat o intalnire cu Patrick Verona, un elev nou care s-ar putea sa ii fie pe plac. Ala e platit la inceput pentru a se apropia de Kat, apoi se indragosteste de ea, ea afla ca era doar pentru bani se supara pe el, el ii cumpara o chitara, ea il iarta si raman impreuna

| I???? a răspuns:

Nu pot sa ti-l descriu... E dragutel.:)
http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3278570521/

| Rosalline a răspuns:

Merita vazut asta e tot ce conteaza big grin