| Trickster a întrebat:

Cine imi poate da un rezumat al serialului Mica Mireasa? Sa contina tot filmul.

1 răspuns:
| djrex122 a răspuns:

Mica mireasă - Lamhe Pyaar Ke trasat drumul de viață al doctorului Nandini după moartea mamei sale Anandi. După o serie de incidente, care în cele din urmă a condus la separarea dintre ea și fratele ei Shivam, Nandini a terminat obtinerea adoptat de către dl Shekawat, care a crescut si lasa visul ei sa devina realitate despre a deveni un medic, după cincisprezece ani. Nandini a făcut o promisiune mamei ei decedat ca ea s-ar indeplini dorinta cu privire la deschiderea de tratamente medicale în fiecare colț al Rajasthan, care nandini se dorea să numească Anandi memorială. Ea a primit un mare sprijin de mentorul ei Dr. Amit Naresh Goel, care a avut sentimente pentru her.Shivam devine un gangster și ascunzatoare de la Nandini. Nandini sa întâlnit mai târziu, un tip pe nume Krish, care a încercat să câștige inima ei și a reușit, în cele din urmă ca ea a început să dezvolte sentimente mari pentru el. Nandini mai târziu sa căsătorit Krish, doar pentru a obține o surpriză faptul că tatăl vitreg al lui Krish Abhayram nimeni altul decât fostul ei soț Kundan care a vrut răzbunare exact împotriva ei pentru a fi responsabil pentru death. Kundan tatălui său a fost bate Shivam prost și el pierde memory.After lui că el ajută la Sudha de la ei în-legi și încet pentru her.At toată lumea, inclusiv Krish de capăt și mama lui Karuna trebuie să știe că omul pretinde el însuși să fie adevăratele intenții Abhayram și că el a fost unul în spatele lui Nandini traumatice rămas singur. Nandini împreună cu familia s-a oprit în cele din urmă Kundan, care a dus la moartea sa, prin mâna poliției, când a încerca să o omoare. Nandini mai târziu, trebuie să știi că bărbatul pe care ea a vrut sora ei să se căsătorească a adoptat Sudha a fost nimeni altul decât propriul ei frate biologic Shivam datorită lor în creștere împreună, iar copiilor lui Anandi în cele din urmă s-au reunit. Povestea sa încheiat cu Mica mireasă Nandini care rezumă întreaga poveste prin mama ei din copilărie Anandi la viața ei prezentă, pe care a scris într-o carte cu același nume.
Sfarsit...