| Marius66544 a întrebat:

Cine imi zice un serial gen prison break, gen sa fie aceleasi persoanje bune si rele pe tot parcusul serialui, sa aiba legatura. Sa fie si fain, dau funda!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Rectify,Breakout Kings, Oz

2 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

1) „24" – cu Kiefer Sutherland. 6 sezoane pana acum. Un serial exploziv, plin de suspans; te lasa cu sufletul la gura dupa fiecare episod exact ca si Prison Break. Puteti incepe cu orice sezon (fiecare serie e de sine statatoare si consta in rezolvarea unei probleme cu teroristi/bombe/asasinate), nu trebuie sa o luati chiar de la episodul 1×01. Recomand sezoanele 5 si 6 spre exemplu. Va garantez ca veti deveni la fel de obsedati de serial ca si de PB.

2) „John Doe" – un serial terminat prematur din pacate. Are 1 singur sezon de 21 de episoade deci e usor de vizionat in 2-3 zile. Actorul principal este chiar cel care il interpreteaza pe Lincoln Burrows in Prison Break (Dominic Purcell), deci un motiv in plus sa fiti captivati de acest serial TV. Subiectul? Personajul principal se trezeste pe o insula gol pusca, fara nici o amintire despre cine e sau ce cauta acolo. Ajunge in Seattle si incearca sa descopere ce e cu el; intre timp descopera are o inteligenta iesita din comun (stie absolut orice chestie osbcura, in afara de propria identitate) si ca poate ajuta politia locala in rezolvarea mai multor crime ce au sau nu legatura cu el.

3) „Burn Notice" – un serial despre un fost agent secret, Michael Weston, ce se gaseste in postura de a fi pus pe lista neagra a agentiei secrete pentru care lucra. Michael este o combinatie foarte moderna intre MacGyver si James Bond. Are 1 sezon complet de 12 episoade, plus 6 episoade din sezonul 2 aparute pana azi 15august. Frumusetea serialului consta in ironia personajelor principale, precum si in usurinta cu care personajul principal iese din absolut orice belea.

4) „Jericho" – probabil ca il stiti. Serial devenit celebru dupa ce fanii au reusit sa determine producatorii sa mai filmeze inca un sezon trimitand mii de lazi cu nuci (o sa intelegeti de ce dupa ce il urmariti). Are 29 de episoade si reprezinta povestea unui orasel dupa ce mai multe bombe nucleare au lovit SUA. Calitati: actiune, grad mare de suspans intre episoade, personaje interesante.

5) „Day Break" – serial politist foarte captivant de 13 episoade. Reprezinta povestea unui politist traieste aceeasi zi la nesfarsit parca: se trezeste dimineata, isi saruta prietena, pleaca la lucru, este acuzat pe nedrept de o crima, fuge din arest, incearca sa gaseasca indicii si sa rezolve situatia, dar a doua zi dimineata „ceva" face ca ziua lui sa se repete si el sa trebuiasca sa o ia de la capat (avand insa cunostintele dobandite in „zilele" precedente). Plin de suspans

| punktum a răspuns:

Lost- are sase sezoane. Este terminat, dar e un serial foarte bun. big grin