| victor987 a întrebat:

Cine poate sa mi explice finalul de la filmul Taxi Driver? de ce vroia sa l omoare pe candidatul la presedentie si de ce la sf apare iar tipa aia blonda?

1 răspuns:
| Guildo a răspuns:

Este vorba de un personaj complex, care vrea sa faca lucruri mari si sa faca schimbari in tara sa, chiar daca este un simplu sofer de taxi. Asasinarea canditatului este o oportunitate pentru el, cat despre final, este vorba de o noua sansa pe care o primeste Travis de la Betsy.