| Tot.Eu a întrebat:

Cine stie informatii despre Twilight (amurg, luna noua, eclipsa si breaking dawn)? sau un site? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Www.stiritwilight.ro

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu Criste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu.cautama elys_princess2008

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am multe informatii pe site-ul meu... dar nu ti-l pot datongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A patra carte din seria Twilight, Breaking Dawn contine actiune, dragoste, suspans, intrigi, planuri, idei, rasturnari de situatie etc. Tot tacâmul, cum s-ar zice. Si într-adevar, dupa Twilight, e cea mai buna carte. Relatia dintre cei doi se transforma. Dragostea inocenta, candoarea specifica adolescentilor se pierde într-o iubire puternica, adulta, fizica. Cred ca nu sunt singura care crede ca the hunting proccess is sometimes much better than the prey itself, nu?
Breaking Dawn e structurata în 3 mari parti: prima descrie ultimele zile ale Bellei ca om, luna de miere (da, si-o trage cu vampirul! duh!), surpriza sarcinii si aparitia sentimentului matern care pare sa o apropie mai mult ca niciodata de Rosalie cea antipatica.
A doua parte descrie actiunea prin ochii lui Jacob, vârcolacul. Desi în Twilight personajul semi-om, semi-lup pare sa nu fie prea important, Jacob devine indispensabil actiunii începând cu Luna Noua.

A treia parte descrie viata Bellei ca vampir. Ca sa supravietuiasca nasterii, Edward a fost nevoit sa o transforme într-o nemuritoare. Fireste, urmeaza rezumatul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se petrece in film?