| TheNiGhTCoReLV a întrebat:

Cine stie un serial ca The walking dead, nu film serial...

Dau funda!

Cine zice film un film vot nefolositor!

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Ai văzut deja toate cele 5 sezoane?
Îți recomand serialul Z-Nation care este mai nou. Abia are un sezon format din 13 episoade.
Este tot un serial cu apocalipsa zombilor, dar altă poveste. Un grup de supraviețuitori trebuie să ducă un om care este imun la virus din New York până în California. Nu este ca și în TWD, adică mor personajele principale și apar altele.
Diferența este că nu are așa multă dramă și 70% din episoade, personajele nu se plimbă doar prin pădure și vorbesc. Dar, are altceva ce TWD nu are. Zombii care pot alerga, mutanți și radioactivi, dar și bebeluși, urși, câini zombii. Este interesant, mai ales că turmele de zombii care pot alerga migrează cu miile în lanțuri de km și distrug tot din urma lor.
Este singurul serial care pare asemănător și interesant ca TWD.
Un mini-serial este și Dead Set care are doar 5 episoade, dar plin de acțiune.

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

In The Flesh, Helix, Fear The Walking Dead (Aug. 2015–/spin-off The Walking Dead ), The Last Ship, iZombie, Z Nation, Les revenants (The Returned 2012– ) sau The Returned (2015-),Resurrection,12 Monkeys (2015-)

| cosminprepelita a răspuns:

Anime : Another