| Roxanabuiltforsin a întrebat:

De ce a fost anulat serialul The lying game din sezonul 2?

Răspuns Câştigător
| Clau9617 a răspuns:

Cred ca nu mai aveau audienta... sincer si mie imi pare rau pentru ca vazusem toate episoadele si dupa...*serial anulat* sad Si sunt multe seriale la care s-a intamplat acelasi lucru : De exemplu : The Secret Circle, Privileged, de asemenea seriale foarte bune, pe care le-au anulat din cauza lipsei de audienta.

2 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Din cauza lipsei de audiență. Majoritatea serialelor anulate au fost anulate din cauza asta. Și unele au fost chiar seriale frumoase și interesante.

| RockPassion94 a răspuns:

Nu se stie daca va aparea sezonul 3, producatorii analizeaza inca audientele.
Cert este ca serialul nu s-a dovedit pana acum suficient de profitabil.
El va continua doar daca se va ajunge la concluzia ca merita investitia.
E o chestiune pur financiarawinking