| ĐємσиiquєΑиgєl a întrebat:

Despre ce este vorba in anime-ul Durarara!?

Răspuns Câştigător
| iPetraAnime a răspuns:

Ryuugamine Mikado, un puşti de 15 ani, se muta în Ikebukuro, un cartier din Tokyo. Acolo este întâmpinat de prietenul lui din copilărie, Kida, care îi povesteşte câte ceva despre acel cartier şi despre oamenii pe care nu trebuie să şi-i facă duşmani.
Tot misterul se învârte în jurul unei noi găşti apărute, numite "Dollars", care spre deosebire de celelalte, nu are nicio culoare distinctivă. De asemenea, apare în anime şi un personaj ce apare în legendele urbane, Motociclistul Fără Cap, numit prin acele părţi "Dullahan".
Este gen acţiune, shounen, supernatural si are violenta. Am vazut ca are rating 17+.