| asy25 a întrebat:

Exista sez. 2 din "Sakurasou no Pet na Kanojo"? Deoarece la sfarsitul episodului 23(care cica e ultimul episod) scrie " # 24 Bun venit la Sala Sakura".

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Anime-ul are in total 24 episoade. Si, nu exista un sezon 2. Pare-mi-se ca este prematur sa deschidem subiectul "aparitia unui sezon 2".
Deoarece nu a aparut inca ultimul episod, si sa vedem cum este finalul. Daca este un final bun si nu trebuie un alt sezon
exemplu: Code Geass R2 (parerea mea este, ca are un final bun. si lasa la latitudine privitorului sa decida "A murit Lelouch? Sau nu?)
Iar daca are un final in aer, exemplu "Vampire Knight Guilty", atunci trebuie un alt sezon sau cel putin cateva episoade OVA / Speciale.

| Zoey112 a răspuns:

Si pe wikipedia zice ca is 24 de episoade, probabil ca inca nu o fost bagat pe net.
eu zic sa mai astepti putin ca probabil o sa apara in cateva zile sau saptamani.