| oanaamaria a întrebat:

Funda. Cei care ati vazut filmul the blair witch project, imi puteti spune daca filmul este regizat sau au folosit filmarile originale facute de cei trei tineri care au disparut?big grin

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Multe persoane sunt confuze în privința acestui film din cauza producătorilor care, la lansarea oficială, au pretins că lung metrajul ar fi real. În realitate, este doar un horror ca oricare altul.
Pentru a face ca reacțiile actorilor să pară autentice, Daniel Myrick le-a spus protagoniștilor că legenda este reală și că sunt supuși unui adevărat pericol. Abia după încheierea filmărilor, cei trei au aflat că întreaga mitologie a fost inventată de creatorii peliculei.
http://www.imdb.com/title/tt0185937/trivia
Numai bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of course ca a fost regizat. Dar e primul film indie din generatia sa, de "filme facute pe genunchi", dintr-o dubla si fara efecte speciale, de-aia a fost atat de premiat si discutat.
Asta a fost si ideea filmului, sa para un "reality show" macabru. Le-a iesit bine, nu?!