| Vladutz2012 a întrebat:

Hei! Ce seriale interesante imi puteti recomanda? Sa nu fie SF-uri, Fantasy sau comedii, ceva drama, mistery...Am urmarit Mentalistul, Six feet under, Dexter (Michael C. Hall e nemaipomenit:X )... ceva tot de genul asta daca stiti. big grin Funda, evident. happy

Răspuns Câştigător
| YoannahKlaudia a răspuns:

Prision Break -Lincoln Burrows este condamnat la moarte pentru uciderea fratelui Vice-Preşedintei SUA şi încarcerat în închisoarea Fox River, în aşteptarea executării sentinţei: moartea prin electrocutare. Fratele lui, Michael Scofield, este însă convins că Lincoln este nevinovat şi se hotărăşte să îl salveze.
Întocmeşte un plan ingenios de evadare şi, pentru a putea pătrunde în închisoare, îşi înscenează propria arestare: simulează jefuirea unei bănci, iar la proces pledează vinovat. Odată condamnat, este trimis, la cererea sa, în închisoarea de maximă securitate Fox River, unde se află şi Lincoln.
Aici începe să îşi pună în aplicare evadarea, ajutându-se de planul codat al închisorii pe care şi l-a tatuat pe corp. Pentru ca totul să decurgă perfect, are însă nevoie de cooperarea câtorva deţinuţi, criminali periculoşi, pe care trebuie să îi atragă de partea sa.

Weeds - Odata cu moartea brusca si surprinzatoare a sotului ei, Nancy Botwin este nevoita sa-si intretina cei doi copii. Banii fiind putini, incearca sa gaseasca o cale de iesire din criza lor financiara. Se pare ca singura salvare a proaspetei vaduve este sa devina dealer de iarba (marihuana). Porneste o "afacere" care infloreste pe zi ce trece, clientii ei fiind atat vecini cat si presedintele consiliului orasului Agrestic, Doug Wilson. Incearca din rasputeri sa tina secret cu ce anume se ocupa, pentru a-si proteja familia, insa la un moment dat totul iese la iveala, in acel moment atat cumnatul ei, Andy, cat si copiii si prietena ei cea mai buna, Celia Hodes, se baga pe fir, dezvoltand afacerea. Umorul, personajele, limbajul si actiunea serialului "Weeds" duce la dependenta incepand cu primul episod "consumat".

Nikita (cel aparut in 2010) - Serialul se bazeaza pe filmul frantuzesc din 1990, pe remake-ul din 1993 "Point of no Return" si pe serialul de televiziune din 1997, "La Femme Nikita". Actiunea are in centru o organizatie secreta numita "Divizia". Avand ca obiectiv tineri cu un trecut zbuciumat, Divizia sterge orice urma a trecutului lor si ii modeleaza in spioni si asasini eficienti. Nikita este prima persoana recrutata care evadeaza si care promite ca isi va distruge fostii patroni. Fostul antrenor al Nikiteri, Michael, primeste misiunea de a o captura. Intre timp Divizia continua pregatirea celorlalti recruti, Thom, Jaden si Alex - ultimul venit.

Revenge - Amanda Clarke avea aproape tot ce isi putea dori un copil: un tata iubitor, un viitor asigurat si o locuinta minunata pe plaja din Hamptons. Dar in momentul in care David Clarke este tradat de toti cei pe care ii credea prietenii lui, si chiar de femeia iubita, viata Amandei se schimba radical. Tatal este acuzat de terorism si inchis si ea ramane abandonata.

Dupa trecerea anilor, ea se intoarce sub un nou nume:Emily Thorne, hotarata sa se razbune pe rand pe cei care i-au rapit fericirea. Dar pentru asta, trebuie sa se intergreze in lumea celor bogati, condusa de "Majestatea sa", Victoria Grayson, si sa nu dea de banuit ce cauta o fata tanara si singura intr-o asemenea zona. Este ajutata de Nolan Ross, care i-a administrat bunurile lasate de tatal ei, si care ii sta alaturi, insa nu se stie clar cu ce intentii. Singura persoana pe care o simte apropiata este Jack Portrer, prietenul din copilaria ei, care ii va trezi anumite sentimente ce poate o vor impiedica in planurile ei. Va fi capabila sa duca la capat ce si-a propus?

LOST- Parasiti pe o insula pustie, 48 de supravietuitori ai unei catastrofe aviatice trebuie sa gaseasca forta de a munci in echipa daca vor sa traiasca, insa insula pustie ascunde multe secrete care se pot dovedi fatale pentru grupul de naufragiati. Lost: Naufragiatii este un serial dramatic complet nou.

Dupa ce cursa companiei Oceanic # 815 s-a prabusit pe o insula din Pacific, naufragiatii au fost obligati de imprejurari sa gaseasca in interiorul lor puterea de a supravietui. O putere pe care nici n-o banuiau. Au descoperit ca insula ascunde multe secrete: urmele unei creaturi care ii pandeste din jungla, un urs polar, o frantuzoaica ciudata si foarte posibil nebuna, un mistret teribil, un grup straniu numit de naufragiati "Ceilalti", un vapor numit Black Rock si … o trapa spre un buncar misterios.

Pretty Little Liars- "Pretty Little Liars" este ecranizarea cartilor scriitoarei Sara Shepard. Serialul urmareste aventurile a patru fete Spencer, Hanna, Aria si Emily a caror gasca se sparge dupa disparitia "sefei" lor, Alison. Un an mai tarziu, ele incep sa primeasca mesaje text de la cineva care foloseste semnatura "A", care ameninta sa le dea in vileag secretele, chiar si pe cele ascunse cu bagare de seama, pe care credeau ca le cunoaste doar Allison.

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Banshee
Cult (2013)
The Americans
Revenge
The Sopranos
Lost

| Alexa843 a răspuns:

Pretty little liar mi se pare cel mai bun serial! Are mult suspans, actiune, povesti de dragoste, crime etc.

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Prison break!

| Andreicik a răspuns:

Supernatural...funda?

| Kyra18 a răspuns:

Sal nişte seriale beton uman target.elementary.person of interes. Funda?

| EUTUSIRESTU a răspuns:

Ti-as recomanda razboinicul happy