| Done_Diana_Corina_1997 a întrebat:

Hei...imi puteti povesti si mie cu lux de amanunte sezonul 2 si 3 din jurnalele vampirilor (the vampire diares)?
si nu vreau rezumate dupa net, ci povestit de voi

funda la cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Anonima009 a răspuns:

Ok, pai hai sa incepem. Carolina devine vampir pentru ca a omorato Katerina si Stefan o ajuta sa isi opreasca pofta de sange. Damon incearca sa descopere ce fel de creatura este Varul lui Tayler si afla ca e un varcoloc care e indragostit de Katerina si care are piatra lunii ascunsa intro fantana umpluta cu vervina. Stefan se duce sa ia piatra nestiind de vervina.Ramane acolo un pic pana cand Carolina si Elena vin sa il salveze. Elena intra in fantana si il scoate. Damon il omoara pe Varul lui Tayler si Katerina devine furioasa. Fratii incearca sa o omoare pe Katerina(la un bal mascat) dar aceasta face un fel de vraja in care se leaga de Elena si de cate ori K. este lovita cu o tepusa dublura sangereaza si ea, deci daca k. moare si E. moare. Dar Jeremy ii oprste inainte sa o omoare. Elena este dusa acasa(dar nu mai tin minte cum ) este rapita de Rose un vampir foarte vechi. Atunci apare Elijah, fratele unui hibrid care vrea sa rupa blestemul lunii. Damon si Stefan vin dupa Elena.D. ii infinge o tepusa in inima lui Elijah si pe moment pare mort.

3 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Dar de ce nu vizionezi tu?
E foarte mult de povestit.
Caroline Forbes este transformată de către Katherine în vampir şi ajutată de Stefan să îşi potolească setea. Damon face câteva săpături şi află că Mason este vârcolac. La fel şi Tyler,fiindcă gena este în familia Lockwood. Katherine s-a întors pentru piatra lunii, care este ascunsă de Mason într-o fântână acoperită de verbină. Damon îl omoară pe Mason şi aranjează ca la un bal mascat să o trimită şi pe Katherine după el. Însă, ajutată de o verişoară de-a lui Bonnie, ea face în aşa fel încât Elena să fie şi ea rănită cu fiecare lovitură pe care ea o primeşte, astfel nimeni neîndrăznind să-şi asume riscul să o omoare. Ajunsă acasă,Elena este răpită de Rose şi dusă la unul din vampirii originari, Elijah sau cum îl cheamă. Damon şi Stefan vin şi ei, însă neştiind că lemnul obişnuit nu are efect asupra unui vampir originar,pleacă,lăsând un Elijah înfipt într-o uşă şi cât se poate de viu.
Klaus, un hibrid, vine după Elena. Fiindcă vrea să rupă blestemul lunii şi al soarelui,pare-mi-se că aşa se numea, are nevoie de dublură(Elena), de un vampir (mătuşa Elenei) şi de un vârcolac( una pe care nu ştiu cum o cheamă), precum şi de un medium şi nici pe asta nu mai ştiu cum o cheamă. Elena are sângele lui Damon în sistem,deci chiar dacă este ucisă, revine. Jenna refuză să plece şi încearcă să omoară mediumul, dar este omorâtă de Klaus. Când Klaus este aproape omorât, Elijah îl apără, dorind să-şi revadă familia. Printr-un ritual băşinos, tatăl Elenei face ca aceasta să nu devină vampir. Oh, da! Şi Rose moare muşcată de un vârcolac. Şi Damon este muşcat, dar Stefan acceptă să fie pupincuristul lui Klaus, pentru că sângele lui vindecă muşcăturile alea, din cauza că e hibrid. Nu mai îmi aduc aminte după asta, dar la sfârşitul sezonului 3, Meredith îi administrează Elenei sânge de vampir şi Elena moare înecată cu el în sistem, în sezonul 4, revenind ca vampir. Sfârşit. Nu am respectat firul logic, dar am vizionat serialul mai demult.

| Anonima009 a răspuns:

Dar nu e. O duc pe Elena acasa.(nu imi mai amintesc prea bine ce s-a intamplat mai departe.)Dupa o perioada Klaus vine in oras si vrea sa rupa blestemul si pentru asta trebuie sa ii bea tot sangele Elenei. Damon care e indragostit de ea, nu vrea sa moara si ii da sangele lui pentru a o transforma in vampit. E. nu era de acord cu asta si nu vrea sa devina vampir dar nu mai poate da inapoi. Klaus o ia pe ea, pe Jenna(transformata in vampir) si pe o prietena a lui Tayler. Le omoara si apoi ii bea sangele Elenei. In mod surprinzator ea nu e vampir. Cu ceva timp inainte de asta Damon e muscat de un varcola ca si Rose (care a murit din cauza asta) si Stefan se vinde lui la KLaus pentru ca sangele lui vindeca muscatura de varcolac.Asa ca la sfarsitul sezonului 2, Damon trebuie sa aiba grija de Elena pentru ca Stefan nu mai apare prin peisaj.

| Anonima009 a răspuns:

Sezonul 3 e mai despre Damon si Elena(ii ador :*) care au primul lor sarut adevarat(can Elena credea ca Damon moare la sarutat ) atunci cand D. il constrange pe Jeremy sa pleci din oras. Elena este suparata si isi face griji din cauza lui si Damon o saruta brusc si ea nu riposteaza. Apoi Stefan se intoarce, totul e bine pana cand Elena ii spune ca la sarutat pe D. Totul e in ceata. Stefan vrea sa mai fie cu E. dar daca ea are sentimente pentru D. atunci nu se poate. E. si D. merg intro excursie sa il ia pe Jeremy acasa (ideea lui Stefan ) si intr-un hotel Elena il saruta prima pe Damon pentru ca isi da seama ca este bun la suflet, si sunt pe cale sa faca """". Dar Jeremy intervine si totul revine la normal. D si E se cearta putin dintr-un anumit motiv si se intorc in oras. In ultimul episod Elena moare alegandul pe Stefan.
SE intampla mult mai multe in sezonul 3 decat ti-am scris eu dar, ma dor degetele.
Ar fi mai bine da te uiti pentru a vedea exact. SEZonul 4 incepe pe 12 octombrie.

FUNDA? :*