| Bubu200314 a întrebat:

Hei TPU, am o rugăminte. Îmi puteți recomanda anime-uri de dragoste(Maid sama) și reverse harem(genbig griniabolik Lover) sau de genul SF(vampire knight) + o scurta descriere, cel mai bun raspuns primeste fundă.

1 răspuns:
| valitza123 a răspuns:

Dragoste: "Ore Monogatari" ( Gouda Takeo, un baiat extrem de inalt, unoeri confundat cu o gorila sau un adult, se indragosteste de o fata, Yamato, salvand-o de un hartuitor in tren. De aici, incepe povestea lor de dragoste), " Bokura Ga Ita"( Nanami se indragoste de cel mai popular baiat din scoala, Yano, si incepe sa iasa cu el. Oricum, intervin diferite probleme intre ei, cum ar fi fosta iubita moarta a lui Yano sau dragostea celui mai bun prieten a lui Yano fata de Nanami, dar impreuna reusesc sa depaseasca toate obstacolele),, " Masamune-kun no Revenge" ( In trecut, Masamune era un baietel grasut care ii placea de o fetita bogata pe nume Aki Adagaki. Fiind respins, acesta cauta razbunare. Astfel, devenind unul dintre cei mai atractivi baieti, el incearca sa-si puna planul in aplicare: vrea ca Adagaki Aki sa se indragosteasca de el si apoi el sa o refuze
Reverse Harem: " Uta no Prince-sama" ( toate cele 4 sezoane) ( Haruka este o fata care a crescut cu bunica ei, cu o pasiune extrem de uimitoare in muzica. Datorita acestei pasiuni, ea ajunge intr-o scoala pentru viitorii cantareti si compozitori, ea fiind clasata la compozitori. Datorita ambitiei sale, ea a atras multi baieti. Cand incepe proiectul cu compozitori si cantareti, Haruka trebuie sa aleaga din cei 6 baieti. Astfel, ea sfarseste prin a face un cantec pentru toti, facandu-se o trupa. Cele 4 sezoane urmaresc aventurile lor, cu inca 1 membru in plus si mai multi baieti din alte trupe care stau la picioarele lui Nanami.) " B-Project: Kodou* Ambitious"( Povestea o urmareste pe Tsubasa, o noua angajata la departamentul A&R. Primul ei job este sa aiba in vedere proiectul B care implica trei trupe de baieti) " Yamato Nadeshiko Shichi Henge" ( Kyouhei, Ranmaru, Takenaga, si Yukinojou sunt niste tineri frumosi. Intr-o zi proprietara casei unde locuies le face o propunere: daca o va transforma pe nepoata ei, Sunako, intr-o femeie respectabila, nu vor mai plati nicio chirie; daca nu, le va tripla chiria. Accepta, dar cand o vad pe Sunako, isi dau seama ca va fi aproape imposibil), "Kamigami No Asobi"( Povestea o are in prim plan pe Kusanagi Yui care are ordine de la Zeus, un zeu si directorul unei scoli create de el, sa-i invete peniste tineri demoni ce este iubirea), " Ouran Highschool Host Club", "Brothers Conflict", " Amnesia"