| яєιяα a întrebat:

Hei! :* Ziceti. mi si mie va rog niste filme japoneze sau koreene :X plz. dar sa fie frumoase, de dragoste.hee hee funda cine da cele mai multe:X

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Iti recomand Koizoram japonez. E un film plin de sensibilitate despre prima dragoste a unei fete si cat de mult se pot iubi doi adolescenti.

100 Days With Mr Arrogant cred ca e coreean. Este dragoste si comedie. O fata saraca loveste o cutie de suc si nimereste masina unui baiat bigat, zgariind-o. El o pune sa plateasca facandu-i menaj si intre timp se indragostesc.

200 Pounds of Beauty - film corean. O fata de 200 de kg este vocea din spatele unui idol popular. Se indragosteste de managerul lor si trece printr-o operatie radicala, devenind 90-60-90 si incearca sa-si realizeze visul.

Detroit Metal City - comedie romantica. Un baiat genul tocilar fraier incearca sa reuseasca pe scena, dar din pacate cantecele lui naive de dragoste nu sunt placute de nimeni. Decide sa isi puna un costum, se picteaza pe fata si devine death metalist, iar trupa urca rapid in top. Intre timp o curteaza pe fata de care ii place, incearcand sa-si tina secreta identitatea pentru ca ea uraste metalistii.

Gokusen: The Movie - japonez. Nu e neaparat romantic, dar cred ca trebuie vazut de oricine. Garantez, la cati bishoneni sunt acolo, nu o sa regreti. Ca sa nu mai spun ca e comedielaughing

Nana si Nana 2, filmele. Cred ca ai auzit deja de anime, filmele sunt un must see. La fel si filmele Death Note, care se indeparteaza putin de actiunea din anime.

Nodame Cantabile - filmele. Poate e indicat sa vezi serialul inainte, sau sa citesti un rezumat pe wikipedia. E romantic si educativ in acelasi timp. Muzica clasicabig grin

J-Drama:

Hana Yori Dango
It started with a kiss

romantice + girl poweeeerbig grin

6 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

-Furtuna la Palat
-Giuvaierul Palatului
-Dar ce mai mult mi-a placut DAMO (Cronicile frumoasei luptatoare Damo). In ultimele 2 episoade nu mi se mai opreau lacrimile... Iar la final, chiar si dupa ce s-a terminat, am mai plans inca jumatate de ora.hee heeAcest film m-a marcat foarte mult si prin el am realizat unele lucruri de care inainte nu tineam cont...
Sper sa iti placa si tie la fel de mult!

| lumeamea a răspuns:

Hatchio
e superb
si foarte trist

| ραяαиαєиѕє a răspuns:

Kataude mashin gâru

Geisha vs ninja

Zankoku hanten

Suwîto rein: Shinigami no seido

Samurai purinsesu: Gedô-hime

Kamui

Okuribito

Tôkyô sonata

My sassy girl2

Memorile unei gheise

Reign of Assassins

Bin-jip

Hiroshima mon amour

| Iulia1106 a răspuns:

Stiu doar unul, este un film serial si se numeste "Legendele palatului: printul Jumong" si este de luni-vineri la 18:30, pe tvr 1.

| ByasiAtat a răspuns:

Pai japoneze... eu stiu Secretele unei gheishe... e taree

| benny_2427 a răspuns:

Iti zic eu, dar este serial nu film:coffee prince unul dintre ele iar celalat este boys before flowers. sunt super incarcale:X