| marys1999 a întrebat:

Hellp me TPU! In urma cu cativa anii am vazut un film in care se casatoresc doi tinerii, ei mutandu-se in casa noua. Intr-o zi sotia se urca in podul casei si gaseste un cufar in care era o rochie, ea o imbraca si se intoarce in urma cu mai multi anii, acolo indragostindu-se de un pictor ea vrea sa ramana cu el. Ea divorteaza de sotul ei imbraca rochia si se intoarce inapoi in timp. El desigur ca o considera nebuna, trece timpul si ea moare, el inainte ii daduse in colier pe care ea ii promise sa il poarte toata viata ei! Intr-o zi se plimba pe strazi (el) si vazu tablouri cu ea ( o recunoscu dupa colier plus ca ii fusese si sotie) el intreaba pe vanzator de unde are acele tablouri, el spunadu-i ca aceii oamenii au trait in urma cu foarte multi anii (ea se casatorise cu pictorul si avuse 2 copii). Si intrebarea mea vreau sa il vizionez din nou dar nu mai stiu cum se numeste daca stie cineva mi-ar fi de mare folos. Funda + Vot. Multumesc

Răspuns Câştigător
| PrinţulMîşkin a răspuns:

Bună Marys! Filmul se numeşte The Two Worlds of Jennie Logan. O seară bună.