| DennD a întrebat:

Cu cine credeti ca ramane Elena din "The Vampire Diaries" pana la urma " cu Stefan sau cu Damon ( Sau cu cine ati vrea sa ramana ) Thks.

38 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Nu se ştie încă cu cine va rămâne, să sperăm că aflăm la finalul sezonului, dar e clar că în sezonul ăsta se va apropia de Damon, cu toate că Stefan e mare ei dragoste. Dar cum a mai răspuns cineva la o întrebare, ar fi aiurea ca Elena să rămână cu unul din ei şi celălat să rămână cu ochii în soare, deci probabil cineva o să moară. Mie, personal, mi-ar plăcea totuşi să rămână cu Damon.

| n3bunatica a răspuns:

Din cate am inteles in sezonul 3(si ultimul) stefan se va face mai rau iar elena se va apropia mai mult de damon.as vrea sa ramana cu damon mi se pare ca se potrivesc mai bine.(damon mi se pare multtt mai frumos decat stefan) dar cel mai bine ar fi ca Ian sa vina si sa ramana cu minelove struck laughing

| Conia a răspuns:

Pai Stefan a salvat'o de la moarte cand au murit parintii ei. Plus ca Stefan i-a respectat fiecare decizie a ei. In schimb Damon are impresia ca mereu stie ce face si ce e mai bine pentru ea. Imi place caracterul lui Damon.Si Stefan de altfel laughing Depinde de situatia in care sunt pusi. Uneori impresioneaza Damon, uneori impresioneaza Stefan. Nu stiu cu cine va ramane, dar sigur va fi greu sa decida asta big grin happy :*

| xMary a răspuns:

Cred ca Damon si Elena vor merge dupa Stefan ca sa-l salveze. Si sincer, cred ca va ramane tot cu Stefan.Dar sper sa fie cu Damon :-x. thinking Abia astept sezonul 3 \m/.

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna!

Cred ca acesta va fi unul dintre putinele seriale/filme care va avea un sfarsit tragic in care vor muri toti trei sau Elena. Eu vreau sa ramana cu Damon.Dar mai mult as vrea ca Ian sa ramana cu mine laughing.

Pa, pa!

| lola79 a răspuns:

Cred ca va ramane cu Stefan dar eu vreau sa ramana cu Damon big grin

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai. inca n-am vazut intreaga serie sunt abia la episodul 18 din primul sezonhee hee. Ce pot spune, eu zic ca s-ar potrivi mai bine cu Stefan, atata timp cat el va ramane cum este acum [calm, linistit si protector] desi, daca Damon ar fi mai ca Stefan, adica mai putin periculos, mi-ar placea sa ramana cu el love struck pentru ca ambii sunt actorii mei preferati [Elena si Damon]. Dar tu?happy

| AlinnutSsa a răspuns:

Vreau sa ramana cu Stefan love struckxxx e superb love struck
Cand aud : "Paul Wesley" sau "Stefan" salivez dupa el love struck
Imi pare rau ca s`a casatorit cu Melissa din Pretty Little Liars sad ii statea mai bine cu Nina love struckx

| steph1y a răspuns:

Vreau sa ramana elena cu damon happy

| SimmvonD a răspuns:

Hey! Eu cred ca o sa ramana cu Stefan sad, desi imi doresc sa ramana cu Damon love struck

| KikiRiki98 a răspuns:

Eu cred ca cu Stefanhappy Nu stiu de celaughing dar parca as vrea sa fie si cu Damonthinkingstraight face Eu aas vrea sa ramana cu Stefan, se potrivesc asa de binebig grin Dar daca ar fi sa aleg intre Damon si Stefan(la infatisare) l-as alege pe Damonhappy mi se pare draguthappy dar si Stefan ii dragut mai ales corpul:X mori cand ii vezi muschi:X:X

| natashacrown a răspuns:

Eu sper ca ramane su Stefan

| xsideandrea1 a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea mi-ar placea ca Elena sa ramana cu Damon... nu stiu daca ati obs dar aproape in toate momentele importande din viata elenei damon ii este aproape si cand trebuia sa danseze cu Stefan in ep miss mistic falls si cand au mers sa o salveze din mainile lui klaus, putea damon sa ramana cu bonnie si stefan sa mearga cu elena findca era iubita lui dar in fine e doar o parerebig grin Oricum mi-ar placea sa vad daca perechea Delena vor ramane impreuna:X

| melaniiie a răspuns:

Eu as vrea sa ramana cu Damon. Acum difera de la serial la carte. in sezonul 3 se pare ca o sa fie cu Damon si in carti. au aparut 5 si am auzit ca editura a concediat-o pe L J Smith pentru ca ea vroia ca Damon si Elenasa fie impreuna si aia nu erau de acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o sa ramana cu Stefan, tipic. Mie mi-ar placea sa ramana cu Damon pentru ca e atat de dulce si ocrotitor cu ea:X ( Damon e si personajul meu preferat big grin), dar acum parerile sunt impartitelaughing

| Iamnotme a răspuns:

Stefannnnnnnn`! love struck...eu vreau sa ramana cu Stefan love struck

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Cred ca cu niciunul, din pacatecrying poate cu Matt

| dede070707 a răspuns:

Chiar nu stiu cu cine ar putea sa ramana :d serialul te tine in suspans de fiecare data si nu stii la ce sa te astepti de la fiecare personaj :d
Dar as vrea sa ramana cu Damon; x sunt superbi impreuna, si + ca Stefan, din ce am vazut, i se alatura lui Klaus in sezonul 3, am citit intr-o revista ca Damon se apropie mai mult de Elena si Stefan o sa se schimbe... :d

Acum nu stiu... eu de abia astept sezonul 3 love struck

| CocaCola123 a răspuns:

Damon big grin pun pariu happy

| Sopphiiiiie a răspuns:

Buna love struck.
eu sunt la zii cu episoadele :*
acum astept ep. 13 din sez 3; x
Paii`:
uite cum sta treaba :
IN sez 3... Stefan devine sluga lui KLaus.
iar Elena se apropie de Damon
Nu sunt impreuan dar se saruta de multe ori :*
Dar Elena o sa se impacee cu Stefan Xx(angryangryangryangryangryangryangryangryangryX
Eu vreauu sa fie impreuna cu Damon` =p~
Dar. partea buna este ca in realitate:
Ian Somerhalder [ Damon] este casatorit cu Nina Dobrev [ Elena]
sper ca te.am ajutat` :*:*

| yAsMy11 a răspuns (pentru Sopphiiiiie):

Nu sunt casatoriti, sunt impreuna dar din cate am auzit s-au despartit

| Mothafuckaa a răspuns:

Eu cred ca Elena din *the vampire diaries* va ramine cu Damon
si as vrea cu Damon sa ramina

| yAsMy11 a răspuns:

Cred ca va muri. dar eu as vrea sa ramana cu Stefan

| Mitsuu a răspuns:

Din pacate, din cate am auzit, Elena ramane cu Stefan iar Damon moare... sad Dar cum serialul e foarte diferit de carti, nu stim la ce sa ne asteptam. tongue

| Sleepwalker a răspuns:

Buna!happy.Ei bine,Stefan este personajul pozitiv tipic-bun,dragut,dulce, saritor. Elena s-a indragostit de el nebuneste la inceput, si continua sa il iubeasca chiar si atunci cand isi opreste sentimentele in sezonul 3. Iar celalalt frate Salvatore,Damon,care la inceput este considerat personajul negativ,si se indragosteste de Elena,devine pe parcurs cineva atat de simpatic, dragut si protector. Elena nu are cine stie ce sentimente pentru el, chiar daca evident e atrasa de el.Eu am citit primele 7 carti, si relatia dintre Damon si Elena este cu mult mai stransa si intensa fata de serial.Si mi-a placut enorm de mult asta si mi-ar placea la fel de mult sa fie asa si in serial.Insa cred cu parere de rau ca in final Elena va alege sa ramana cu Stefan, pentru ca asta cred producatorii ca publicul vrea.Eu oricum imi doresc sa ramana cu Damon, insa incerc sa fiu realista.Desigur mai exista si varianta unui final tragic in care Elena moare.dar nu pariez pe asta.

| theGirlY a răspuns:

Aproape toti care au raspuns vor ca Elena sa ramana cu Damon.Sincer parerea mea este ca Stefan e foarte dragut chiar daca in sezonul al treilea o sa devina rau.Nu stiu de ce toate fetele sunt inebunite dupa Ian, doar pentru privirea lui seducatoare.Fratilor mai sunt si alti actori nu numai Ian Somerhalder.E destul de dragut dar cred ca daca Paul (Stefan) nu s-ar fi casatorit cu Torrey ar fi avut o relatie cu Nina caci e un tip extraordinar si foarte atragator dar oamenii il vad numai pe Ian. :I

| medeutza a răspuns:

Off.sad pai doar cand ma gandesc ma intristez.laughing pai eu as vrea sa ramana cu ambii dar.sigh seamana cu twilight.laughing dar oricum e mai tare the vampire diaries.love strucklove struck nu stiu vom. vedea dar cred ac va ramane cu stefan dar cand ma gandesc ca damon v-a ramane singur.happy vom vedeeaa.happy

| DreamCory a răspuns:

Eu cred ca Elena va ramane cu Stefan, iar Damon va ramane cu Katherine... Sau Damon cu Elena si Stefan cu Katherine...big grin

| ServitorÎnRaiRegeÎnIad4 a răspuns:

Cu Stefan. Acum in sezonul 4 este cu Damon pentru ca Elena a fost facuta vampir cu ajutorul sangelui lui. Si asa devine un fel de supusa. Asta nu este dragostea aceea. Stefan mereu a fost langa Elena si a ajutat-o si a iubito. Si lui Caroline ii sta cel mai bine impreuna cu Klaus big grin. Asta este parerea mea.

| FluffyGirlDeea a răspuns:

Hey, se vede ca ai pus intrebarea asta acum mult timp, sezonul 5 a inceput deja si nu pot sa spun decat :"E super fain", eu cred ca va ramane cu Damon, vor lupta pentru dragostea lor pana la final in ciuda universului. Concluzie : Stelena = 2 persoane fortate de univers sa se indragosteasca. Delena = 2 persoane care se iubesc cu adevarat in ciuda universului. DELENA 4 EVER!

| Petrovici_Crina_1995 a răspuns:

Pai eu cred ca nu o sa ramana cu niciunul.Desi mi-as dori sa ramana cu STEFAN.Cred ca o sa ramana cu Matt. Dupa o gandire logica am constatat asta. Elena vrea copii si o viata normala.Stefan in sez 3 incearca sa se separe de ea ca sa nu ii faca rau. Iar damon se culca cu orice gagica ii iese in cale. Damon e exclus din prima.Stefan o s-o lase cu Matt la cat e de protector. S-ar sacrifica numai sa o vada fericita.Eu as vrea sa ma insel, si Damon sa ramana cu Katherine (eu il ador pe Damon, dar nu prea se potrivesc personajul lui si al Elenei) si Stefan sa ramana cu Elena... dar pare imposibil.Producatorii ne pregatesc o surpriza de asta neplacutacrying deci facem un fan club Malena?laughing