| AndreeaM1 a întrebat:

Hey TPU.va rog, ajutati-ma.Am pus si eu un video pe youtube si la mine merge,dar la altii spune ca nu merge in tara lor, cu toate ca sunt din Romaniastraight face Eu cand dau la videoclipurile mele nu imi arata ca l-am pus... Si dau acolo sa modific videoclipuri si imi spune ca Videoclipul este blocat in anumite tari. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Schimba melodia clipului cu alta si vezi ca unii artisti te lasa sa te folosesti de melodia lor daca faci referire la ei si daca treci un link catre site-ul lor. Atunci nu vei avea probleme.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu ai ce face, daca ai un continut video sau audio care nu este al tau, de exemplu faci un video in care dai mancare la rate, si pe fundal pui o melodie rock, acea melodie contine drepturi de autor, drepturi pe care tu le incarci in momentul in care pui vide-ul cu ratele pe net, si se aude melodia pe fundal, pentru ca autorul melodiei nu ti-a dat nici un drept sa o publici.
Nu ai ce face, decat sa contactezi autorul, si sa dai o dovada youtube-ului ca el ti-a dat voie, si asta e destul de complicat, deci nu se poate, cel putin eu nu am idee cum, si am canal de youtube cu destui subscriberi.

| Aly07 a răspuns:

Ce sa faci? Sa pui continut original. Daca intr-adevar ai pus o melodie care nu-ti apartine pe fundalul videoclipului trebuie sa o inlocuiesti. Cum faci?
Pai langa optiunea unde modifici videoclipurile, pe care ai mentionat-o si tu, e o mica sageata, da-i pe ea si-ti vor aparea mai multe optiuni, printre care si audio. Apesi pe "Audio" si alegi o alta melodie.
Daca este alta problema, spre exemplu ai folosit parti dintr-un videoclip care nu-ti apartin, atunci nu ai ce face.