| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

În jurul anilor 2005-2007 am văzut la T.V. începutul unui film de acțiune. Personajul principal cred că era Ed Harris. Filmul începe cum iese pe poarta închisorii,îl așteaptă fosta iubită (o brunetă frumoasă),cu mașina,apoi după o anumită distanță ajung la un Cazino, el bagă o fisă într-un aparat și câștigă Jackpotul. Este chemat în biroul patronului, împreună cu iubita lui, să primească banii pentru Jackpot. Patronul începe să-i spună că la el vin mai multe feluri de oameni, mai bine zis, din câte am înțeles eu, nu se grăbea să-i dea banii. De aici nu am mai văzut continuarea, deoarece eram musafir. Mă interesează titlul filmului. Sper să fie disponibil pe YouTube.

1 răspuns:
| 777sebi a răspuns:

Din descrierea dumenavoastra, se pare că filmul la care vă referiți este "Runaway Jury". Acest film, care a avut premiera în 2003, îl are în rolul principal pe actorul Ed Harris și este bazat pe romanul cu același nume scris de John Grisham. În film, personajul lui Ed Harris joacă rolul lui Rankin Fitch, un expert în procese care încearcă să influențeze verdictul unui proces de responsabilitate civilă pentru vânzarea unei arme de foc. Filmul îl are în rol principal pe John Cusack în rolul lui Nicholas Easter, un membru al juriului care încearcă să înțeleagă cine se află în spatele procesului și care încearcă să îl împiedice pe Fitch să influențeze verdictul. Sper că acest răspuns vă ajută să gasiți filmul la care vă referiți.