| WildNature a întrebat:

Iti place filmul In salbaticie/Into the Wild, de ce iti place, ce iti place cel mai mult din film.Crezi ca Christopher a facut bine cand a plecat de acasa si a inceput sa traiasca in salbaticie.

1 răspuns:
| Prankster6 a răspuns:

Eu una iubesc citatele din acest film. Din punctul meu de vedere Christoper a facut ceea ce trebuia, si-a trait viata cum a vrut. S-a asuprit de lege, a incercat sa scape de istorie, ajungand un calator estetic a carui casa este drumul. N-ar trebui sa negam ca faptul de a fi liberi pe propriile picioare nu vrem. Iar acest lucru e asociat in mintea noastra cu faptul de a scapa de obligatii enervante si alte cele. Acesta este filmul meu preferat si mi-a lasat un profund semn de intrebare catre viata mea. :d