| laress a întrebat:

Ma care imi poate da un sait cu animeuri manga oiginale in japoneza suptitrate in romana sa fie toate animeurile astept un raspuns mersi

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Anime-urile si manga sunt doua chestii diferite. Manga sunt benzi desenate, iar anime sunt desene animate. Inteleg ca tu vrei anime, nu manga. Nu exista un singur site unde sa poti vedea toate anime-urile care exista (dar poti folosi mai multe) si cu atat mai putin toate in romana. Selectia de anime subtitrate in romana este mult mai mica decat cea in engleza. De asemenea, se poate sa fie anime care nu pot fi gasite nici macar in engleza.
Pentru vizionat anime, eu folosesc numai site-uri in engleza, dar stiu de animekage ca fiind site de anime subtitrate in romana.

P.S. Toate anime-urile se subtitreaza si doar unele sunt dublate, dar asta e posibil ulterior si doar daca e foarte bine cunoscut anime-ul.

1 răspuns: