| TudyMNX a întrebat:

Naruto...cine e tobi si cine e lideru akatsuki madara sau tobi si cine se da drept cine si in plus de unde a aparut madara si unde as putea sa vad mai multe episoadehappy

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Tobi este Uciha Madara. A intrat in akatsuky cu numele de Tobi sa poata controla akatsuky si sa captureze cele 9 bestii cu cozi, pentru a readuce la viata bestia cu 10 cozi. In momentul de fata mai sunt 2 jinchuriki: Naruto si killer bee.

10 răspunsuri:
| Lipsa47 a răspuns:

Daca cumparatii cartea naruto vetii afla ca nu este obito.
Zetsu este un experiment creat de tobi si orochimaru din corpul lui obito si a celui de al 2 lea hoakage
tobi este tot madara dar creat din subtanta care este zetu

| taur77 a răspuns:

Uite...urmareste naruto shippuden de pe www.anime.kage.ro si o sa afli mai multe... daca vrei in plus citeste si manga :D

| SokarDax a răspuns:

Eu zic ca Tobi este acel Maestru al celor 6 cai care il stapanea pe 10 cozi. In primul rand pentru ca a avut puterea de al controla si pe 9 cozi. In al doilea rand acela avea atat Sharingan cat si Rinnegan, iar Tobi are Sharinganul si a zis ca el i-a dat Rinneganul lui Nagato deci si Rinneganul e al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit ascultama pe mine cum spune-am cam stiu tot Tobi este un fel de genjustsu am putea spune nu stiu daca ai vazut episodu in care kabuto s-a intalnit cu Tobi si a invocat pri Edo tensei niste morti ai akatsuki si inca unu dar nu nea aratat cine e inauntru.Acolo este Uchiha Madara iar Tobi este o clona ceva de genu! Asta pot sa deduc. Iar cel ce a infiintat akatsuki este YAHIKO care a murit si dupa accea Nagato a continuat sa conduca reprezentandul Cadavrul lui Yahiko si Konan care a infiintat un grup de 6 persoane numit PAIN(se citetste pein)! sper sa imi dai macar un vot pentru raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt cel ce a înfiinşat Akatsuki este Madara dar el l-a influenţat de Yahiko sa înfiinţeze Akatsuki (l-a determinat) iar tot el (madara) a fost cel care i/a daruit Rinneganul lui Nagato. Tobi nu se stie cu exactiate cine este. Adevarat, el a spus ca e Uchiha Madara dar cand Kabuto a adus la viata prin Kuchiyose: Edo Tensei pe membri Akatsuki cei morti a inviat inca un sicriu in fata lui Tobi dar nu a aratat cine e in el dar Uchiha Madara era in acel sicriu (am citit in manga) iar e adevarat ca domi poate controla a 10 Bestie cu cozi dar cine puteau controla bestile cu cozi sunt: Uchiha Madara, Senju Hashirama (Shodaime Hoakage adica primul), Yagura (Yondaime Mitsukage adica al patrulea, Killer Bee. Cine are celulele celui primului Hokage adica stilul lemnului si Sharingan poate avea capacitatea de a controla si el o bestie cu cozi ex.: Shimura Danzo. Adevarul e ca Danzo mai are de incercat dar daca te uiti la lupta dintre Sasuke vs Danzo va zice l-a un moment dat Tobi ca Danzo ar fi vrut sa puna mana pe Kyuubi adica Noua -cozi sau Kurama depinde cum vrei sa-i zici. Sper ca te am ajutat!

| NDNDNDS a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bu raspuns l-a dat daniiRBS cu Skull2000 si este adevarat ce au zis ei doi despre Uchiha Madara - Tobi - Obito. Sunt fan Naruto de foarte mult timp si este adevarat ceau zis ei doi.

| Mateooo a răspuns:

Nu e adv de fapt este uciha obito am vz pe youtube

| JoaoLuis a răspuns:

Liderul Akatsuki este Yahiko, iar Tobi se poate sa fie : Fiul mai mare al lui Eremitul celor 6 Cai pentru ca : fiul mai mare are puterea de a conserva viata iar tobi, cu absorbtia lui Fu si Torune, i-a tinut in viata timp de aproape 3 ani, fara mancare sau apa, deci...si Tobi nu poate fii Madara pentru ca : TOBI NU ARE ETERNAL MANGEKYO SHARINGAN!

| Veteranu_Andrei_1997 a răspuns:

Daniireckerth are dreptate in mare parte, dar Tobi este Obita, daca te uiti atent la ei 2 nu este nici o diferenta. Obito a fost readus la viata de catre orochimaru si i-a fost adaugat sharinganul ca i l-a dat lu kakashi, si in corpul acela a fost readus la viata madara.Liderul akatsuki este madara, tobi nu exista, este doar pentru a ne deruta pe noi si daca vrei sa vezii episoade uitate pe www.animekage.com

| DanTe2000 a răspuns:

Ia poza... fara masca https://www.google.ro/......ps?/search