| Venom23 a întrebat:

Oare ar exista să se facă seriale românești gen kosem, suleyman magnificul?

4 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Și ce personaj din istoria noastră s-ar preta la un astfel de serial, după părerea ta? Că nu știu dacă realizezi dar și Suleyman și Kösem au existat cu adevărat, nu sunt produsul imaginației vreunui scenarist. Noi ce avem? A, știu! Dracula. Oh, wait...l-au făcut alții.

| gogu220 a răspuns:

Cu ce idee bună ai venit. Nici nu ne dădea prin cap.
Hai să ne imaginăm personajele. Nea Ion cu opinci şi cuşmă, coana Vrusina cu broboadă şi fotă, trei mâţe şi o capră râioasă. Decorul merge şi o pajişte. Dacă mai adăugă şi o apă curgătoare cam iese "amintiri din copilărie" oops, şi asta s-a filmat.

| qwertpro a răspuns:

Nu as crede, astfel de filme se filmeaza in studiouri mari si au nevoie de o finantarr uriasa.

| unpierdut a răspuns:

Studiouri mari? big grin ba am vazut eu ce efecte baga la suleyman magnificul, parca is luate de pe Youtube si puse la un laptop prin ceva program...si cum adica ar exista?