| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a fi regizor ce aptitudini îți trebuie?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de școală, nu de aptitudini înăscute.

| Catrice a răspuns:

Facultăți. Talenți. Bănuți. Pile.
Pe care din cele de mai sus le ai?

| Alxblx a răspuns:

99% la suta îți vor Răspunde ceva de genul: bani, pile, Scoala de film, imaginate, etc.
Dar in realitate degeaba ai imaginate dacă nu sti sa o transferi din mintea ta in mintea altora, adică de exemplu citești scenariul, trebuie sa dai foarte multe detalii actorilor și sfafului, pentru ca ei nu decid in ce fel sa se exprime ca sa se îmbina totul.
Esti ca un inginer de șantier le spui muncitorilor ce sa folosească și ce in ce mod sa folosească.