| YusukeUrameshi a întrebat:

Pentru toti fanii dragon ball. Dragon ball hoshi sa anuntat official si el va fi in anul 2013.http://www.youtube.com/......ttp?/watch

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Salut. Tin sa precizez ca nu sunt de acord cu tine. Si sa-ti atrag atentia:

In primul rand. Atunci cand ai o asemenea informatie, vrific-o daca este adevarata sau falsa, iar pe urma o postezi altundeva.

In al doilea rand. Informatia este FALSA. Deoarece, daca anuntul a fost facut undeva aproximativ in vara (dupa data in care a fost postat pe youtube de respectivul individ)
pana acum ar fi fost postat pe toate site-urile de anime aparitia unui nou Dragon Ball (cum ii spui tu "Hoshi"). Si anume, pe: ANN, MAL, AniDB, AnimeNfo, AnimeKon. Nu se afla nico stire, nici macar pe site-ul oficial japonez, nu se afla informatia.

In al treilea rand. Vidieoclipul este editat. Adica a fost adaugata o subtitrare fan made la un videoclip de la un interviu ceva vechiut.
Iar daca esti fan anime-uri si urmaresti frecvent, ti-ar fi ramas in cap cateva cuvinte in japoneza; si sa fi urmarit videoclipul de cateva ori (foarte atent) ti-ai fi dat seama ca ceva nu este in regula si este o subtitrare fan made.

In concluzie. Esti unul dintre cei care a muscat o galusca aruncata de un fan "Dragon Ball"!hee hee

P.S. Atunci cand vrei postezi anunturi sau informatii, verifica-le mai intai.
P.P.S. Sper sa mi-o iei in nume de rau tot ce am spus.
Toate cele bune!winking