| Sandro27 a întrebat:

De cateva zile nu mai pot viziona filme cu nici un player datorata decalajului audio-video.
Orice film are un decalaj audio-video, chiar si cele care inainte mergeau perfect.
Ce imi recomandati?

Mersi!

Răspuns Câştigător
| gogυ a răspuns:

Cel mai probabil ai setat un codec gresit. Schimba playerul cu http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Players/PotPlayer.shtml intri la preferinte si in stanga sus alegi default preset nu built in DXVA decoder si la aspect ratio alegi (Default)Source.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai decalaj deoarece fisierul video e diferit de subtitrare! NU e acelasi model, difera fps-ul. Sa-ti dau un exemplu: World War Z - (2013) e aparut acum si ii gasesti subtitrarea aici http://subtitrari.regielive.ro/world-war-z-21987/ In josul paginii ai 8 subtitrari. O alegi pe prima pentru ca e cea mai noua, adica asta
World.War.Z.2013.SCR.V2.720p.x264-LoTTo. Acum cauta sa descarci filmul care are exact denumirea asta. Dupa aceea o sa vezi ca ai sincronizare perfecta audio/video! In principiu descarci un film dupa subtitrare!