| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda niste anime-uri cu un romantic mai dark, gen Mirai Nikki? Daca se poate sa nu fie doar romance, un psihologic, actiune etc. (Dar cu un love story asemanator mirai nikki).

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Caută pe myanimelist și vezi recomandările de acolo, in general se potrivesc.

| MPersephone a răspuns:

Sunt ani intregi de cand nu m-am uitat la anime-uri, dar imi rascolesc mintea cat pot.
Guilty crown era unul bun, psihologic, dar nu stiu cat e de usor de gasit. Dar asta cel mai tare se aseamana cu povestea romantica.
Another, asta merge spre horror.
Angel beats, mai emotional.