| my323 a întrebat:

Am auzit la un episod din Bafta Charlie (Good Lock Charlie) ca Gabe a zis ceva de,, DEMNERIE" ce inseamna aceasta,, demnerie"?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Se refera la doamna Defny laughing)
Defny-demnerie laughing)

| analoveskorea a răspuns:

Nu exista cuvantul in dictionar, a spus debinerie sau ceva de genul asta facand apropo la doamna Dabiney (n-am idee cum se scrie) stii ca ei doi se inteleg ca soarecele cu pisica, vroia sa o enerveze sugerand ca ea ii provoaca boala asta

| CrazySunshine a răspuns:

Vine de la doamna Dabiney. A spus asta referitor la ea pentru ca este rea/

| Yppy a răspuns:

Nu exista acest cuvant. Probabil ai inteles tu gresit.

| CioncuIonut1990 a răspuns:

Demnerie vine de la doamna devny sau cum ii zice. e o boala inventata pe numele ei. o insulta inventata.

| gabitzuuu11 a răspuns:

Si eu ma uit la ei acum

| AnDee23 a răspuns:

Demnerie a inventato el, era o jignire

| EANB a răspuns:

Chiar acum ma uitam la acest episod si si eu ma intreb asta. exista acest cuvant si din contextul a ce a zis gabe cu siguranta este o boala sau cam asa ceva

| George_Lixandru_1997 a răspuns:

Cand a zis demnerie s-a referit la doamna Dafney sau cum ii zice, precum ca nu ar vrea sa sufere de aceasta boala... defnerie vine de la doamna Dafney tongue. O gluma mai pe intelesul tau big grin.

| DoLLHouse a răspuns:

Acest cuvant nu exista... poate o fi vrut so jigneasca, si eu ma uit amu la el

| Covaci_Cristina_1976 a răspuns:

Diarie plus Doamna Dabiney = Demnerie