| AlexYo95 a întrebat:

am vazut m-ai demult la televizor un film in care era vorba despre un dragon care pazeste o comoara intr-o pestera, un regat incarca sa omoare dragonul si sa ia comoara dar nimeni nu reusea. a aparut un om cu o sabie (mai speciala) care a reusit sa omoare dragonul, s-a scaldat in sangele dragonului si pielea omului a devenit de nepatruns cu nici un fell de arma dar avea un punt slab pe spate unde a fost acoperit cu o frunza cand a intrat in sange. iar acolo era singurul loc pe unde putea fi omorat. funda celui care stie filmul

Răspuns Câştigător
| Veritas a răspuns:

Inelul Nibelungilor sau Ring of the Nibelungs (2004). Fundă?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dark Kingdom: The Dragon Ring (2004)
http://www.youtube.com/watch?v=VjiLVk76TOo
Filmul mai este cunoscut si ca Ring of the Nibelungs, Die Nibelungen, Curse of the Ring, sau Sword of Xanten.