| MusicON95 a întrebat:

imi puteti spune un film cu o poveste de viata din care sa am de invatat ceva? Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Aș începe cu A Farewell To Fools (2013),după nuvela Moartea lui Ipu, de Titus Popovici, un film plin de sensuri și învățăminte, dar acum depinde, poate nu-i pe sensul tău și atunci, poți încerca The Kings Of Summer (2013),sau Disconnect (2012),după niște întâmplări reale sau, The Bling Ring (2013) și, de ce nu, un film nou 2014, bazat și acesta pe o poveste reală:Kid Cannabis, cu Jonathan Daniel Brown, pe care l-ai văzut cu siguranță în Project X (2012).

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

The Elephant Man (1980).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ieșind la lumină (Homeless to Harvard: The Liz Murray Story), 2003
http://www.cinemagia.ro/......mina-7520/

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In general din drame inveti
the pursuit of happiness
limitless
feast of love
the bucket list
requiem for a dream
good will hunting

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Iti recomand in primul rand un serial foarte bun, printre cele mai de succes seriale Americane:Breaking Bad.
Filme iti recomand:LOL, 21:sansa vietii lui, Jurnalul unui adolescent timid, face toti banii, Trupa.
Le gasesti pe toate pe voyo.ro.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!