| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, vreau si eu un top cu cele mai bune filme adaptate dupa cartile lui Stephen King. (si preferatele voastre bineinteles)

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Topul ar fi ceva subiectiv dupa parerea mea de cinefil amator, dar iti voi spune ce filme am vazut eu dupa cartile sale si mi-au placut, evident ca sunt mult mai multe filme dar nu le-am vazut pe toate:

The Shawshank Redemption (1994)
The Green Mile (1999)
mini seria Storm of the Century (1999)
mini seria Rose Red (2002)
Silver Bullet (1985)
Thinner (1996)
It (2017)
It Chapter Two (2019)
Carrie (1976)

pe acelasi stil recomand filmele in care este scenarist John Carpenter

| Adry05 a răspuns:

Stand by me, the shining, 1408, the green mile, închisoarea îngerilor, pet semetary varianta veche și IT

| Dismally a răspuns:

Cele mai bune ar fi: Stand by Me, It, The Mist, The Shining, Misery, Carrie, The Green Mile, The Shawshank Redemption.