| AnoNiM61999 a întrebat:

Stiti filme bune? vreau sa fie un fel de mixt, cu adctiune, SF, comedie si ceva aventura.
Ex: Deadpool.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

1.Safe(in seara asta la 8 jum pe pro tv, e foarte bun)
2.In time(exceptional film, o lume in care nu plateai cu bani ceea ce cumparai, ci cu minute din viata ta)
3.Lucy(merge si asta daca iti plac chestiile sf, e dragut)
4.The maze runner(toate filmele mi-au placut)
5.Passengers(e dragutel, are si romance)
6. Pompeii(merita vazut)
7.Toata seria"Piratii din Caraibe"(m-am plictisit dupa prima, dar expresiile si replicile lui Jack sunt briliante)
8. Divergent(asta ca si "The hunger games" se bazeaza pe o idee interesanta, uita-te la ambele)
9.Gravity(eu l-am vazut la cinema si mi s-a parut superb, nu stiu daca la tv e acelasi efect. Oricum, daca te plictisesti uita-te si la asta, e mai bun fata de alta filme cu care iti pierzi timpul)
10.Red riding hood
11. Edge of tomorrow
12.Ms and mrs Smith(trebuie neaparat vazut)
13.The tourist
14.the 5 th wave(idee copiata si final cam aiurea, dar daca o sa-ti placa the hunger games si divergent, o sa-ti placa si asta)
15.The great Gatsby
16.Nerve(dragut conceptul si actiunea in ansamblu dar daca il iei la purificat e cam stupid)
17.The last legion(e misto, uita-te)
18.Seria X-Men(te tine in suspans, eu am vazut doar primul film si planuiesc sa vad restul)
19. Oblivion(am auzit ca e misto)
Nu sunt toate SF sau comedie insa toate merita vazute, nu iti pierzi timpul cu ele.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

The hunger games
The maze runner
The lone ranger
V for Vendetta
Blood diamond
Catch me if you can
Nick of time
World war z
Spectre
Mad max fury road
X men apocalypse
Zombieland

| faramatania a răspuns:

MIB (seria/1997/2002/2012)

| OohAnamaria a răspuns:

Incearca Upside Down sau Pompeii(atat imi vine in minte).Mie chiar mi-au placut.Vizionare placuta totusi!

| AlexxxButaaa a răspuns:

Filmul,, Mecanicul 4,, e un film 2016... este super, trebuie sa incerci

| DaniSL a răspuns:

District 9