| dedekool a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect in powerpoint despre importanta curateniei in scoli, ma ajuta cineva cu niste idei ce as putea sa scriulaughing? Funda!:X

2 răspunsuri:
| DrA a răspuns:

Salut
pai fa pentruinceput un calcul al timpului petrecut de elevi in scoala gen: 6 ore pe zi
apoi poti mentiona ca scoala e considerata a doua casa, deci trebuie mentinuta curata.
poti sa spui ca murdaria in general duce la aparitia si raspandirea unei serii intregi de boli, ca de exemplu hepatia virala a, denumita si boala mainilor murdare, astmul bronsic alergic dat de acarienii din praf, poti sa mentionezi cat de important este ca fiecare clasa sa fie dotata cu o chiuveta si sapun pentru ca elevii sa se poata spala pe maini inainte de masa, poti sa spui de toalete ca trebuie dezinfectate serios pentru ca pot fi focare de infectie, fiind folosite de un numar mare de persoane. O scoala curata este mai frumoasa, dar pentru a o mentine curata trebuie ca fiecare elev sa aiba o atitudine corecta, sa pastreze ordinea si curatenia. Sper ca te-am ajutat. succes... pune multe poze, gasesti pe net poti sa faci o comparatie... poza cu o clasa curata- comparativ cu o clasa murdara.

| celmaibest a răspuns:

Poti sa pui imagini cu clase mizerabile niste texte sau o poezie compusa de tine... sa scrii cu ce te ajuta curatenia, ce s-ar intampla daca n-ar fi... sunt multe idei