| PaPi a întrebat:

(Twilight!) Ce se intampla cu familia Bellei dupa ce ea este transformata in vampir? (am ajuns pana la nunta lor abia dar mor de nerabdare sa aflu asta) adica, ce se intampla cu ei? Afla ca Bella e vampir? Si daca nu, ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| addison a răspuns:

Pai dupa ce se marita cu Edward, Bella ramane insarcinata.la nasterea fiicei ei Renesmee ea e transformata in vampir de catre Edward.Charlie nu afla ca ea este vampir ci doar stie ca i s-a intamplat ceva ciudat, Jacob ii spune personal ca e un varcolac(jacob nu bella),dupa ce renesmee este vazuta de irina,aceasta crezand ca e un copil vampir,irina da fuga la volturi si le zice ca fam. cullen a incalcat legea.dar cand volturi sosesc in forks pentru ai ucide pe cei ce-au incalcat legea aro da inapoi, fiindui frica de bella, plus ca alice apare cu un martor(un hibrid asa ca renesmee)

2 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Charlie si Renee nu o sa afle ca ea este vampir. Charlie a observat niste schimbari la Bella, dar prefera sa nu stie despre ce este vorba.
Jacob ii spune lui Charlie ca este varcolac si se transforma in fata lui, dar mai mult nu scrie in carte.

| Ana_3602 a răspuns:

Nu afla.Pur si simplu se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.Si in continuare cartea nu se prea concentreaza pe familia ei, mai mult pe transformarea Bellei si pe fetitahappy.