| AnnMirele a întrebat:

Vorbeam cu mama despre filme și mi-am amintit de un anime, dar nu țin minte cum se chema.Era despre o fată care împreună cu părinții ei a mers la un castel chinezesc sau ceva de genul.Părinții ei au fost transformați în porci.Ea s-a angajat să lucreze la o babă care se/s-a transforma/t în smoală sau ceva asemănător. Fata asta avea un prieten care se transforma în dragon și era foarte înalt,el a ajutat-o să ajungă la părinții ei.
Nu sunt sigură de toate detaliile de mai sus,dacă încurc ceva,scuzați,vă rog, că vă voi complica.
Întrebarea este: Cum se numea anime-ul?
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sen to Chihiro no Kamikakushi 2001

In engleza: Spirited Away

2 răspunsuri:
| Ionela2013 a răspuns:

Cred ca stiu despre ce vorbesti, este singurul anime care-mi place. Daca nu e el, te-as sfatu sa-l privestin :http://filmix.net/anime/6155-smotret-onlajn-xodyachij-zamok-2004.html