| sorynyka a întrebat:

Vreau si eu un film care sa cuprinde o lectie de istorie. dar nu documentar. un film mai interesant la care sa nu te plictisesti...

Răspuns Câştigător
| N3pthys a răspuns:

Attila, el cid, bravehart, joan of arc, marie antoinette, the patriot, napoleon, vanity fair, war and peace, the lost battalion, evita, the pianist, the way back, pearl harbor, enemy at the gates, schindler's list, etc
mai sunt si filme romanesti (dacii, columna, Vlad tepes, mircea, mihai viteazul).
e posibil sa mai existe ...insa astea le-am vazut eu...si de astea imi amintesc, sper sa te ajute!

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

The great escape
din caz real
foarte foarte bine realizat
povestea e fantastica

| oanaamaria a răspuns:

Iti sugerez Troia, e super!

| gebeleizis a răspuns:

Apocalypto.un film interesant

| denisa100 a răspuns:

Cati ani ai?

| denisa100 a răspuns:

Incearca SPARTACUS este super misto