| AnDutZzA020 a întrebat:

Acum o săptămână pisica mea a vomat un vierme şi nu mânca aproape deloc. Acum observ că mănâncă şi nu a mai vomat nici-un vierme. Tata zice că nu mai are nimic însă eu cred că trebuie deparazitată. E adevărat că dacă pisica nu e deparazitată intern poate muri?

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Trebuie deparazitat intern neaparat pisica fiindca viermi aia nu o lasa sa puna pe ea(slabeste), mananca tot ce are nevoie pisica, etc.
O pastiluta e pana in 10-15lei....nu e asa scump...
O pisica care nu este deparazitata intern va poate inbolnavi si pe voi, in special daca are giardia.

| RedNose a răspuns:

Inseamna ca daca nu e macar deparazitata, sa nu zic de vaccin. pentru a avea un animal sanatos care sa nu va imbolnaveasca nici pe voi trebuie ca animalul sa fie deparazitat si vaccinat periodic.

| viotedy a răspuns:

Nu numai ca moare, dar poate imbolnavi si oamenii.La pisica intra viermii in plamani.Iei o pastiluta de la farmacie si i-o impingi pe gat, ce-i asa greu?

| BellaVampire a răspuns:

Ar trebui sa o duci la un medic veterinar!
Poate muri sau se poate imbolnavi si mai grav, inrautatindu-se situatia!
Mai bine sa fii sigura, decat sa stai cu grija!

| LikeNike a răspuns:

Nu ma pricep dar cred in primul rand cred ca o fi avut vreo indigestie.
in al 2 ilea rand: mai bine consulti un medic veterinar