| Lizu. a întrebat:

Ajutati-ma va rog.Care role sunt mai bune cele cu roti de silicon sau cauciuc?

9 răspunsuri:
| Larette a răspuns:

Cele cu silicon, deoarece sunt mai bune si merg mai repede si silentios, cele de cauciuc nici nu se compara.
Apropo, asculta-ma cand iti spun sa ai grija de ce calitate sunt rotile, si sa nu iti iei reglabile, chiar daca iti zici ca iti vin si mai mult timp, dar sunt mai naspa :).
Ce sa iti mai zic. Ai grija, exista 2 feluri de role:
Agresive :
http://fl1.shopmania.org/......384600.jpg

si Fitness:
http://www.skates.ro/images/CROSSFIRE%20360.jpg

Vezi daca esti incepatoare, i-ati Fitness(cum se si gasesc mai mult) ca numai roller-ii ce fac scheme au Agresive. :)

| Black_Cherry a răspuns:

Silicom big grin

| Ana-Maria94 a răspuns:

Cele de silicon, ste adevarat sunt putin mai scumpe, dar merita, adica nu se aud cand mergi si sunt si usuare.

| Aero_2277 a răspuns:

Cele cu silicon sunt mult mai bune.Eu iti recomand ROXA Rabbit le am de 4 ani si ma plimb in fiecare vara cu ele aproape zilnici si nu sunt tocite nu au nimic sunt ca noi rotiile.

| YLLL a răspuns:

Siliconhappy
Nu se aud, si se merge mai usor cu elebig grin

| DianaLostInDreams a răspuns:

Cele cu silicon, aluneca mai repede si mergi mai lejer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand silicon, acum faci cum vrei, si rolele daca vrei sa fi mare smekera sa faci scheme ia-ti agresive, dar daca vrei sa sari o bordu si mai situ eu ce sa te dai pe rampe nu se merita sa dai 600, 800 roni

| evoke a răspuns:

Cele de siliconbig grin Daca rotile sunt complet de silicon nu se aude cand mergi cu ele in schimb la cele cu roti de cauciuc se aude un zgomot chiar naspa si deranjantstraight face si...mergi mult mai usor cu elebig grin

| akmonac a răspuns:

Silicon